Menu
Dnes má meniny: Blahoslav Zajtra: Beňadik

Ako pomohli Hlohovcu elektronické aukcie?

Pred viac ako rokom mesto Hlohovec zaviedlo systém elektronickej aukcie do procesu verejného obstarávania. Princíp je v zásade jednoduchý – po predložení cenovej ponuky ešte uchádzači súťažia v anonymnej elektronickej aukcii. Keďže prebieha online, umožňuje znižovať svoju ponuku a tým súťažiť s konkurenciou.

V štrnástich obstarávaniach, ktoré prebehli do konca roku 2017 s celkovou hodnotou vyššou ako šesť miliónov eur sa podarilo ušetriť oproti najnižším predloženým listovým ponukám viac ako päť percent. Konkrétne sa jedná o čiastku 341 847 eur.

Elektronická aukcia pri obstarávaní prvej etapy rekonštrukcie centrálnej zóny v Šulekove priniesla najväčšiu úsporu. Z 573 242,35 eur sa po elektronickej aukcii cena znížila o 114 742,35 eur. V prepočte bola teda úspora viac ako o pätinu oproti najnižšej listovej ponuke.

Hlohovec v minulom roku takto okrem iného obstarával i realizáciu modernizácie a následnej údržby verejného osvetlenia, opravu a údržbu miestnych komunikácií, rekonštrukciu strechy telocvične na ZŠ Koperníkova, či parkoviská na uliciach Dilongovej, Hájskej a Svätopeterskej.

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.