Menu
Dnes má meniny: Valéria Zajtra: Aloiz

Verejná diskusia s primátorom Hlohovca

Ing. Miroslav Kollár, primátor mesta Hlohovec, pozval na verejnú diskusiu širokú verejnosť do zrekonštruovaného kina v Hlohovci dňa 13. júna. Na diskusiu prišlo okolo 100 ľudí, ktorí sa aktívne zapájali do diskusie. Referoval o problematike cestného mosta. Túto správu verejne predstavil aj trnavský župan, Jozef Viskupič, v rovnakom dni okolo obeda. Nakoľko hĺbková analýza ukázala, že cestný most je v havarijnom stave stupňa 7 (odhadoval sa stupeň 5), od 1. júla v tomto roku bude zakázané pre dopravu nad 12t prejazd až do skončenia prác na moste s výnimkou MHD a zberných áut na odpad. Riešenie spojenia Hlohovca so Šulekovom vznikom mosta pre peších, resp. pre cyklistov je momentálne nereálne, ako sa vyjadril a aj to zdôvodnil M. Kollár. Ľudí zaujímal možný obchvat mesta, ale táto otázka je zatiaľ zaradená len do plánov župy. Na toto riešenie si ľudia budú musieť ešte počkať. Následne bola predstavená kultúrna a športová infraštruktúra. Dosiaľ boli zrevitalizované športoviská na 3 základných školách a v tomto roku sú v pláne ďalšie 3 športoviská pre deti ZŠ a aj pre verejnosť. Z kultúrnej stránky bola diskutovaná veľmi pálčivá téma rekonštrukcie Kultúrneho domu. Jeho technický stav je dosť zlý a mesto nemá v tomto roku financie na začatie jeho rekonštrukcie. Avšak úspešne boli dotiahnuté do konca - rekonštrukcia iné kultúrne inštitúcie v meste, je preto nádej, že rekonštrukcia KD sa podarí po úspešnom projekte, ako sme sa dozvedeli. Poslednou témou bola plaváreň, nakoľko rezonovala najmä koncom roku 2018. Firma, ktorá mala zabezpečiť jeho výstavbu, odstúpila od zmluvy. Mesto má záujem vybudovať pre mesto krytú plaváreň, ale cesty k jej realizácii sú momentálne v stave plánov.

Čítať ďalej...

Pozvánka na prednášku: Ako sa nestať obeťou trestných činov

Národný projekt sa volá „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“. Hlavnou úlohou projektu je poskytovanie služieb obetiam trestných činov. Projekt realizuje Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom odboru prevencie kriminality kancelárie ministerky vnútra SR a je zameraný na tri cieľové skupiny – na seniorov, obete nenávistných trestných činov a extrémizmu a obete obchodovania s ľuďmi.

Už šiestou otvorenou informačnou kanceláriou Národného projektu je od 10. apríla 2019 Kontaktný bod na Okresnom úrade v Trnave. Bližšie informácie dostanete na prednáške.

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.