Menu
Dnes má meniny: Aloiz Zajtra: Paulína

Kino pod holým nebom prilákalo 800 divákov Doporučený

Bažant Kinematograf autobus, foto: kj Bažant Kinematograf autobus, foto: kj

Od soboty 6. septembra do pondelka 8. septembra mali domáci možnosť pripomenúť si atmosféru amfiteátra. Pri Športovej hale na Zábraní sa na tieto tri dni zastavil Letný Bažant Kinematograf, ktorý je kočovným typom „open-air kina“. Podujatie do Hlohovca priniesli Lepší Hlohovec a občianske združenie Fraštačania.

V sobotu mali Hlohovčania príležitosť vidieť slovenský film Kandidát, v nedeľu českú komédiu Okresný prebor a v pondelok drámu Fair Play. „Bol som príjemne prekvapený návštevnosťou všetkých troch predstavení, veď počas víkendu si premietané filmy pozrelo spolu približne 800 divákov. A najviac ma potešila návštevnosť pondelkového filmu Fair-play, ktorý bol z diváckeho hľadiska najťažší. Ukazuje sa, že Hlohovčania majú dobrý vkus aj zmysel pre fair-play. Aj preto urobíme všetko pre to, aby sme Bažant Kinematograf prinBažant Kinematografiesli Hlohovčanom aj budúci rok. Už sme v tejto veci začali prvé rokovania, keďže kapacity autobusových kinematografov sú obmedzené a záujemcov na Slovensku je veľa,“ uviedol Miroslav Kollár za Lepší Hlohovec.

Slová potešenia adresoval na margo podujatia aj predseda občianskeho združenia Fraštačania Miroslav Bobák: „Sme radi, že sme aj takto mohli Hlohovčanom urobiť radosť a pripomenúť im starú slávu hlohovského amfiteátra. Aj túto aktivitu, podobne ako desiatky ďalších, môže naše občianske združenie financovať najmä vďaka tomu, že sa naši nezávislí poslanci - Fraštačania po celé funkčné obdobie vzdali svojich odmien a venovali ich podpore projektov prostredníctvom nášho združenia.“

Letný Bažant Kinematograf sa v tomto roku teší už desaťročnej tradícii. Od júna do septembra sa zastavil vo viac ako tridsiatich mestách Slovenska a po prvýkrát aj v Hlohovci.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.