Menu
Dnes má meniny: Aloiz Zajtra: Paulína

Poslancom majú šéfovať občania Doporučený

Ingrid Kamendyová, foto: J. Súkup Ingrid Kamendyová, foto: J. Súkup

Už pred štyrmi rokmi sa chcela stať poslankyňou mestského zastupiteľstva. Hoci sa do mestského parlamentu nedostala, skončila na peknej štvrtej priečke. Hovorí, že naše mesto potrebuje zmeny a tie nastanú len vtedy, ak si ich praje väčšina obyvateľov. Z tohto dôvodu vyzýva ľudí, aby prišli v sobotu 15. novembra k urnám a tú zmenu si zvolili. Mgr. Ingrid Kamendyová, rod. Salcmanová (44).

O miesto poslankyne mestského zastupiteľstva sa uchádzate po druhýkrát, pred štyrmi rokmi to „nevyšlo“. Prečo kandidujete opäť?
Nevyšlo - vyšlo. Je pravda, že do zastupiteľstva som sa nedostala a zostala som doslova predo dvermi. No pre mňa osobne to úspech bol, nakoľko ma sympatie a dôvera voličov vyniesli na 4. miesto. Zostala som v tesnom závese za pánmi Domarackým, Tassym a Bedečom. To je tiež jeden z dôvodov, prečo som na kandidátke opäť (ako nezávislá, pozn. red.). Keď som sledovala za ostatné roky dianie v meste, náladu a prácu MsZ, prišlo sklamanie. Bolo také veľké, až sa prehĺbilo do frustrácie a nechuti. Zaprisahala som sa, že kandidovať nepôjdem. No s blížiacim sa vyhlásením termínu komunálnych volieb som bola bližšie a bližšie k presvedčeniu, aby som to nevzdala a skúsila to znovu. Nie pre seba, ale pre naše mesto, pre moje a vaše deti, pre našich rodičov. Mesto stagnuje a vôbec nezodpovedá úrovni okresného mesta. Má toľko skrytých rezerv a možností sa uchádzať znovu nielen o titul „mesto ruží“.

Kandidáti na poslancov z OZ Fraštačania sa zhodujú v názore, že mestu chýba koncepcia, v zmysle ktorej by mali poslanci MsZ počas volebného obdobia postupovať. Ako by malo MsZ podľa vás fungovať?
Myslím si, že určite nie tak ako doteraz. Nehrajme sa na veľkú politiku, na koalíciu a opozíciu a rozdeľovanie funkcií podľa straníckeho trička a rodinnej príslušnosti. Šéfom poslancov je občan a poslanci majú hájiť jeho záujem. Ak bude mať mesto toho správneho šéfa – primátora, ktorý bude mať jasno v cieľoch a vytvorí priestor pre otvorenú komunikáciu, aj MsZ bude fungovať na úplne inej úrovni ako doteraz. V dnešnej dobe väčšina vecí troskotá na nedostatočnej komunikácii. Keby sa spolu ľudia viacej rozprávali, otvorene a z očí do očí, predišlo by sa mnohým nedorozumeniam. Možno by preto malo byť v zastupiteľstve viac žien. :-).

Pracujete ako učiteľka v ZŠ sv. Jozefa. S akými problémami bojujú základné školy?
Myslím si, že väčšina bojuje s problémami, ktoré sa stále opomínajú v médiách – nedostatok kvalitných učebníc, pomôcok, zle nastavená reforma, neustále zmeny, byrokracia. Čo mňa mrzí najviac, je klesajúci záujem žiakov o učenie, o vzdelanie. Svojim „vlažným“ postojom k školským povinnostiam berú učiteľom motiváciu. Česť výnimkám!

Absolventi základných škôl sa čoraz viac hlásia na stredné školy v okolitých mestách. Myslíte si, že úroveň tunajších stredných škôl nespĺňa ich očakávania?
Nemyslím si, možno len hľadajú školu so zameraním, ktoré sa v našom meste nenachádza. Naše stredné školy sú na dobrej úrovni. Môj syn navštevuje Obchodnú akadémiu v Hlohovci a z pozície rodiča môžem vyjadriť veľkú spokojnosť s touto školou. Je to viac o študentoch samých. Kto chce a má záujem, tomu škola ponúkne kvalitné vzdelanie, na ktorom môže ďalej stavať pri ďalšom štúdiu.

Kandidujete za tretí volebný obvod. Čo v ňom chcete dosiahnuť?
Skvalitniť a zatraktívniť verejný priestor, doriešiť problémy Vinohradskej ulice a hlavne počúvať požiadavky a názory obyvateľov nášho obvodu a podieľať sa na ich riešení. Mojou „srdcovkou“ je najmä zámok a priľahlý park. Preto budem bojovať za jeho záchranu a využitie.
Pred štyrmi rokmi stačilo kandidátovi na primátora k víťazstvu len 3 200 hlasov z približne 18 tisícok oprávnených voličov (!). Volebná účasť sa vyšplhala na 39,81 percent, čo je podľa mňa žalostne málo...
Naše mesto potrebuje zmeny. Tie však nastanú len vtedy, ak si ich praje väčšina obyvateľov. Tá väčšina, ktorej záleží na tom, kde a ako žije. Tá väčšina, ktorá príde v sobotu 15. novembra voliť lepší Hlohovec.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.