Menu
Dnes má meniny: Ervín Zajtra: Slavomír

Čarovné ostrohy vystúpia na Inoveckých folklórnych slávnostiach Doporučený

Popri Ľúčnici a SĽUKu je tanečná skupina Čarovné ostrohy tretím profesionálnym folklórnym súborom na Slovensku a práve v týchto štátnych telesách mnohí z jej tanečníkov začínali. Vydali sa však cestou menej tradičného folklóru. Dnes sú tak považovaní za zakladateľov slovenskej folklórnej moderny a zároveň jej najvýraznejším predstaviteľom doma i v zahraničí.

V Hlohovci sa po prvýkrát predstavia práve na 18. ročníku Inoveckých folklórnych slávností, ktoré sa uskutočnia v sobotu 20. augusta na Amfiteátri Hlohovec v Zámockej záhrade. Vystúpia o 16:45. V programe slávností môžete vidieť aj ďalšie výborné tanečné a hudobné vystúpenia v podaní univerzitných súborov Ponitran a Technik, domáceho folklórneho súboru Šulekovo a ďalších telies. Záver programu bude patriť Tanečnému domu, v ktorom vás členovia súboru Ponitran naučia základy folklórnych tancov.

Ukážka z programu Rockom krokom alebo folklór natvrdo tanečnej skupiny Čarovné ostrohy, v ktorom kombinujú folklór s modernou hudbou:

https://www.youtube.com/watch?v=5mGG-xq-Fgg

Práve s týmto programom sa Čarovné ostrohy predstavia aj v Hlohovci. Ďalšie podrobnosti o Inoveckých folklórnych slávnostiach nájdete na týchto adresách:

https://www.facebook.com/events/2092839390942010/
http://www.mkchlohovec.sk/event/inovecke-folklorne-slavnosti/

PROGRAM:
14:00 Hlohoveckí fujaristi
14:10 Janko Bielik
14:30 FS Šulekovo
15:30 FS Technik
16:45 Čarovné ostrohy
18:00 FS Ponitran
18:45 Tanečný dom (škola folklórneho tanca)

poster 1000px rgb

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.