Menu
Dnes má meniny: Aloiz Zajtra: Paulína

Trnavská župa schvaľovala svoj rozpočet Doporučený

Ešte pred Vianocami si dali poslanci trnavského samosprávneho kraja „rande“, aby sa stretli a odklepli župný rozpočet.

Ten je od 12. decembra potvrdený a schválený. Okrem toho bude sa pripravovať štúdia, ktorá má vyriešiť dopravu v Hlohovci.

Parlament trnavskej župy jednohlasne schválil na poslednom tohtoročnom rokovaní rozpočet na rok 2019. Rozpočet je vyrovnaný a zameraný na systémové opatrenia v oblasti dopravy, premieta zvýšenie miezd pre zamestnancov sociálnych služieb z roku 2018 aj na rok 2019 a výrazne podporí modernizáciu a opravy budov školských zariadení. 

Náš prvý župný rozpočet je dobrou správou pre Trnavský kraj. Za rok  sa nám podarilo ozdraviť župné financie a zadĺženosť kraja sme znížili  o takmer 5%. Teší ma, že sme vytvorili priestor na nové investičné aktivity, povedal trnavský župan J. Viskupič. Trnavská župa bude realizovať napríklad 37 investičných projektov zameraných na rekonštrukcie a opravy budov školských zariadení v hodnote 4,7 mil. €, výrazne podporí projekty na podporu systému duálneho vzdelávania v hodnote 267 tis. €. Ako doplnil J. Viskupič, v novom rozpočte plánujeme aj radikálnu obmenu techniky pre našu organizáciu Správu a údržbu ciest. Tento rok zakúpime okolo 40 ks úplne novej techniky, čo určite ocenia najmä vodiči na našich cestách. Okrem toho budúci rok pripravíme technicko-ekonomickú štúdiu, na základe ktorej budeme realizovať ďalšie kroky pri riešení dopravy v meste Hlohovec.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.