Menu
Dnes má meniny: Ervín Zajtra: Slavomír

Trnavský župan Jozef Viskupič sa stretol so starostami miest a obcí okresu Hlohovec Doporučený

Vedenie trnavskej župy pokračuje v stretnutiach so starostami miest a obcí samosprávneho kraja.

Jozef Viskupič nedávno rokoval so zástupcami miestnych samospráv okresu Hlohovec. Župan predstavil zámery, ktoré TTSK plánuje v tomto regióne realizovať v roku 2019.  Témou stretnutia boli aj ďalšie formy spolupráce medzi trnavskou župou a samosprávami, ako základným predpokladom pre rozvoj celého regiónu.

„Župa chce viesť dialóg s miestnou samosprávou tak, aby trnavský kraj fungoval ako kompaktný celok a spoločne sme mohli zlepšovať život našich obyvateľov. Som rád, že sa pravidelne stretávame na tejto platforme po jednotlivých okresoch. Dnes sme sa rozprávali o hlavných problémoch, ktoré trápia okres Hlohovec,“ povedal trnavský župan J. Viskupič. 

Vedenie trnavskej župy predstavilo primátorom a starostom zámery, ktoré bude v okrese Hlohovec realizovať v roku 2019 a sú finančne kryté aj v rozpočte kraja. Z významných investícii je potrebné spomenúť 290 tis. € určených na rekonštrukciu cesty a prípravu technicko-ekonomickej štúdie pre riešenie zložitej dopravnej situácie v meste Hlohovec, projekt Vážskej cyklomagistrály, ktorý by mal byť realizovaný z prostriedkov fondov EÚ, či investície do sociálnych služieb, škôl, kultúrnych zariadení a pod. Aktuálnou témou pre samosprávy je aj opatrenie „obedy zadarmo“ pre žiakov základných škôl, ktoré spôsobuje mestám a obciam problémy, a to tak technické, ako aj personálne. Samosprávy majú tiež problémy s čerpaním eurofondových prostriedkov, a to hlavne pre zložitú administratívu a byrokratickú záťaž. 

„Pre okres Hlohovec plánujeme tento rok investície v hodnote viac ako 2 mil. €. Už sme začali s riešením zložitej dopravnej situácie v meste Hlohovec, podali sme eurofondový projekt Vážskej cyklomagistrály a máme pripravené investície do škôl, sociálnych služieb či  kultúry. Tiež budeme v maximálnej miere nápomocní našim samosprávam pri riešení ich každodenných problémov,“ doplnil J. Viskupič.  

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.