Menu
Dnes má meniny: Valéria Zajtra: Aloiz

Teploty rastú, treba sa mať však na POZORE! Doporučený

Mnohí ľudia už odložili bundy a obliekli letné druhy oblečenia.

Súvisí to s rastúcimi teplotami ovzdušia. Ako sa však správať?

Istotne treba dodržiavať pitný režim (minimálne 2-2,5L vody denne), nosiť voľné vzdušné oblečenie, pri pobyte na priamom slnku v obedňajších hodinách aj tenkú čiapku, prípadne používať na nezakryté miesta opaľovací krém s vyšším faktorom. SHMÚ zatiaľ nevydal špeciálne upozornenia, ale uviedol, že okres Hlohovec bude v nadchádzajúcich dňoch iba v prvom stupni meteorologických výstrah v dôsledku horúcich dní. Netreba tiež nechávať v zaparkovaných autách bez dozoru malé deti a domácich miláčikov, pretože im hrozí rýchla dehydratácia a nedajbože smutný koniec (bohužiaľ sa takéto nešťastia už stali).

Treba si užiť slniečko, nakoľko obohacuje organizmus človeka o vitamín D, je zdrojom pozitívnej energie (najmä u ľudí so psychickými poruchami) a robí naše dni svetlejšími. Ale treba mať na pamäti aj spomínané opatrenia, ktoré nám horúce dni prinášajú.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.