Menu
Dnes má meniny: Aloiz Zajtra: Paulína

Za tri roky darovali 9 586 eur

Združenie Fraštačania pomáha už od roku 2011, kedy sa jeho členovia rozhodli vzdať svojich poslaneckých odmien, odmien za členstvo v komisiách či mestskej rade. Od spomínaného roku darovali celkovo 9 586 eur.

Fraštačania Patrik Voltmann, Miloslav Drgoň, Juraj Šiška, Miroslav Bobák a Juraj Salcman sa krátko po získaní poslaneckého mandátu rozhodli zriadiť spoločný účet. Naň mesačne putujú ich poslanecké odmeny i odmeny, ktoré dostávajú ako členovia dozorných rád, mestskej rady či mestských komisií. Keďže majú v komisiách zastúpenie aj Fraštačania Denisa Bobáková, Miroslav Dvoran a Dagmar Hlavnová, ktorí poslancami nie sú, taktiež prispievajú na spoločný účet.

V roku 2013 pomohli Fraštačania desaťkrát. Čo sa týka športu, tristo eurami podporili Futbalový klub Šulekovo, sedemsto eurami tenisový klub HTC Hlohovec, tristo eurami Akadémiu mažoretiek a najnovšie štyristo eurami Hokejový klub Hlohovec. „Za darované peniaze zakúpime pre klub nové dresy a hokejovú výstroj,“ povedal prezident klubu Stanislav Bartek a dodal, že ešte žiadni poslanci klubu týmto spôsobom peniaze nedarovali. Z daru má ako všetci obdarovaní veľkú radosť.

Združenie podporilo aj hudobné akcie organizované poslancom Jurajom Šiškom, o ktoré prejavujú masový záujem najmä obľúbenci elektronickej hudby. V minulom roku išlo o dve akcie Kopec – v kultúrnom dome a na Šianci. Obe podujatia si od Fraštačanov vyslúžili dohromady 900 eur.

Už tretí rok pomáha združenie Centru pre rozvoj rodiny a Centru voľného času Dúha. Prvému menovanému darovali Fraštačania tento rok 500 eur na renováciu pieskoviska, hojdačiek, úpravu okolia, na lavičky a šmykľavku. Centru sa tak podarilo vytvoriť vonkajší priestor pre deti.

CVČ Dúha získalo v roku 2013 od združenia 320 eur. Každý rok darované peniaze využívajú na podujatí Dúhafest, kde vyhodnocujú najúspešnejšiu, najaktívnejšiu školu v okrese za daný školský rok a najúspešnejších žiakov, ktorí reprezentujú školu a Hlohovec na krajských a celoslovenských kolách.

Dvesto eur sa vlani „ušlo“ aj Jednote dôchodcov v Hlohovci. Za peniaze mohli uhradiť časť nákladov na výlet do Kysúc, Starej Bystrice a Terchovej.

Naposledy pomohlo združenie okrem tunajšiemu hokejovému klubu aj dvom talentovaným deťom zo sociálne slabšej rodiny. Za darovaných 288 eur budú môcť aj v aktuálnom školskom roku navštevovať tanečný klub M-Dance.

Iba na okraj. Keby sa svojich odmien po vzore Fraštačanov vzdali aj ostatní poslanci, suma určená na dar by bola podstatne vyššia, viac peňazí by pomohlo ešte viac ľuďom, športovcom či organizáciám... 

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.