Menu
Dnes má meniny: Jana Zajtra: Tichomír

Mestský úrad privítal delegáciu z Moldavska

Delegácia z Moldavska, konkrétne zo samospráv Ceadir-Lunga a Komrat z autonómnej oblasti Gagauzska, navštívila Slovensko v rámci projektu Človek v ohrození sa zastavila aj v Hlohovci. Čo bolo cieľom ich návštevy?

Ako informuje mesto Hlohovec, moldavská delegácia prišla získavať praktické skúsenosti a príklady úspešných projektov efektívneho výkonu územnej samosprávy od úradníkov na Slovensku. Na mestskom úrade v našom meste sa oboznámili s fungovaním klientskeho centra. „V Hlohovci členom delegácie úlohy a prácu klientskeho centra ozrejmili prednostka MsÚ Denisa Bartošová a Mária Petríková, vedúca Odboru právneho a klientskych služieb, zodpovedná za chod centra,“ uvádza mesto Hlohovec s tým, že hostia sa pýtali nielen na súčasné fungovanie centra, ale najmä na proces, ktorý predchádzal jeho samotnému vzniku. Delegáciu z Moldavska zaujímali praktické poznatky a skúsenosti s nastavením všetkých procesov, systémov a infraštruktúry, pýtali sa tiež na výber poskytovaných služieb. V našom meste dostali mnohé cenné rady a inšpirácie, ktoré môžu zužitkovať pri zriaďovaní klientskych centier vo svojej krajine. Čo je vlastne človek v ohrození? Tento projekt dlhodobo podporuje transformačné krajiny zlepšovať dobrú správu vecí verejných prostredníctvom posilňovania inštitúcií lokálnej demokracie a rozvoja občianskej spoločnosti. „Cieľom projektu v Moldavsku je posilnenie transparentnosti a efektívneho výkonu samospráv a aktivizácie mládeže v regióne Gagauzska. Mestá Komrat a Ceadir-Lunga podporujú v efektívnom poskytovaní služieb občanom prostredníctvom zriadenia klientských centier,“ vysvetľuje ďalej mesto Hlohovec. Naše mesto si vybrali na základe pozitívnych skúseností zo zriadením klientskeho centra a tiež pre vysoké umiestnenie mesta v rebríčku transparentnosti Transparency International Slovensko.

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.