Menu
Dnes má meniny: Ela Zajtra: Urban

Trnavská župa bude s mestom Hlohovec spolupracovať na riešení dopravy Doporučený

Trnavská župa a mesto Hlohovec dnes podpísali Memorandum o spoločnom postupe pre zlepšenie dopravnej situácie v meste Hlohovec na cestách II/507 a II/513.

Ide o jeden z prvých významných krokov, ako pomôcť mestu Hlohovec  s riešením zložitej dopravnej situácie. 

Riešenie dopravnej situácie v meste Hlohovec je jedna z najväčších investičných akcií, ktorá čaká trnavskú župu. Doprava v meste je už za hranou únosnosti a výrazne komplikuje život Hlohovčanov. Preto bude nevyhnutné, aby župa a mesto Hlohovec spolupracovali a boli si nápomocní pri všetkých procesoch, ktoré nás teraz čakajú,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 

Zámerom memoranda je deklarovať spoločný postup pri zlepšení dopravnej situácie v meste Hlohovec. Ide najmä o vybudovanie južného centrálneho okruhu, realizáciu dopravných opatrení na cestách II/507 a II/513,  úprava spoločného postupu na príprave príslušných dokumentácií a v rámci svojich kompetenčných možností vynaložiť úsilie na zabezpečenie finančných prostriedkov potrebných na realizáciu zásahov do dopravnej siete.

Posledné dva roky sme intenzívne pracovali na krokoch, ktoré by prispeli k zlepšeniu dopravnej situácie v meste. V novom územnom pláne sme vytvorili priestor v území pre trasovanie nového ťahu mestom. Posledný rok sme, po dohode so župou, v našej réžii spracovali dopravný prieskum a vytvorili dopravný model, na základe ktorého môžu dopravní inžinieri posúdiť technické a ekonomické parametre jednotlivých riešení na zlepšenie dopravy na hlavnom ťahu mestom. Teraz je teda na župe a jej expertoch, aby od nás získané informácie zúročili a prišli s naozaj efektívnymi riešeniami v prospech mesta Hlohovec,“ doplnil primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.