Menu
Dnes má meniny: Aloiz Zajtra: Paulína

Potvrdené. Kollár ostáva primátorom Hlohovca. Pestúnova sťažnosť je neopodstatnená Doporučený

Len krátko po voľbách sa Hlohovec ocitol v pozornosti verejnosti viac, ako bolo ozaj žiadúce.

O rozruch sa v tomto prípade postaral jeden z protikandidátov Kollára vo voľbe o primátorskú stoličku v meste ruží O. Pestún. Ten priamo podal sťažnosť na Ústavný súd SR, ktorou namietal neústavnosť a nezákonnosť volieb primátora (konaných 10.10. 2018) a len ťažko prehĺtal pozíciu porazeného. Veď išlo skutočne o tesný výsledok vo voľbách. Koniec koncov definitívne práve Ústavný súd SR potvrdil ako víťaza volieb Kollára a v tlačovej informácii č. 88/2018 z 12.12. 2018 sa uvádza: Vo veci vedenej pod sp. zn. PL. ÚS 64/2018 o sťažnosti MVDr. O. P., ktorou namietal neústavnosť a nezákonnosť volieb primátora mesta Hlohovec konaných 10. novembra 2018. Sťažnosť MVDr. O. P. o d m i e t a ako zjavne neopodstatnenú.

Nateraz je nad slnko jasnejšie, že staronový primátor Miroslav Kollár pokračuje so svojím mandátom aj na ďalšie štyri roky a vo vyhliadke je pravdepodobne veľa práce i veľa výziev. „Vzhľadom na oveľa pestrejšie zloženie zastupiteľstva – ani nie tak z hľadiska politickej príslušnosti, ale skôr záujmov – nás bude čakať ešte intenzívnejšia diskusia s poslancami pred predkladaním návrhov riešení. Ale myslím, že na konci preváži u nás všetkých zodpovednosť a záväzok voči Hlohovčanom spolupracovať a dohodnúť sa, uzavrel ešte krátko tesne po voľbách Miroslav Kollár.

Zatiaľ posledné mestské zastupiteľstvo z 11.12. 2018 bolo toho jasným dôkazom. A nielen to. Pre viacerých zúčastnených i nezúčastnených to budú pravdepodobne „prejavy novej tendenčnej politickej kultúry.“ Otázka či s prínosom pre mesto.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.