Menu
Dnes má meniny: Aloiz Zajtra: Paulína

Na bicykli po vybraných krajinách Európy Doporučený

V kine Úsmev, ktoré má už dnes zrekonštruované priestory, bola zaujímavá beseda s jedným náruživým cyklistom.

Zosobňuje v sebe pokoj a lásku k bicyklovaniu a premenil ju do vlastnej cestovnej kancelárie, ktorá zabezpečuje výlety na bicykli – cyklojazdy do vybraných krajín Európy. O tom, že to nie je ľahké, ale s dávkou humoru a profesionality sa to dá, som sa rozprávala s majiteľom CK Zaino Karolom Margetom z Novej Dubnice:

Čo vás motivovalo založiť „cestovku“ zameranú na cyklojazdy?

Snažíme sa objavovať nové cesty, kde sa dá bicyklovať, kde sa pridružia nové zážitky, stretávame sa s novými ľuďmi. Je to možno intenzívnejší kontakt s tunajšími ľuďmi, ako keď sa presúvate z miesta na miesto autobusom. Ja mám kladný vzťah k bicyklovaniu a o tento druh aktivít je záujem u ľudí. Spojil som viaceré dôvody a založil CK.

Koľko ľudí tvorí váš tím?

Cestovnú kanceláriu (ZAINO) si managujem sám, ale napríklad účtovníctvo si dávam robiť externe. Samozrejme na zájazdy mám aj spolupracovníkov, ktorý mi na cestách pomáhajú.

Koľko štátov ste už na svojich cestách zajazdili?

Zatiaľ som robil cyklojazdy na Slovensku, v Rakúsku, v Čechách, v Nemecku, tento rok premiérovo Francúzsko, Taliansko, Švajčiarsko, Lichtenštajnsko. Mám už aj stálu klientelu ľudí, ktorí uprednostňujú aktívnejší prístup k životu a častejšie sa objavujú na cyklojazdách. Dokonca sa už vytvorila menšia komunita ľudí, ktorí sa už poznajú a je to príjemné.

Kde sú najlepšie cesty z týchto krajín? Aké cesty uprednostňujete?

Jednoznačne vedie Rakúsko z uvedených destinácií. Páči sa mi tam, že myslia na bezpečnosť cyklistov, ale aj ďalších členov cestnej premávky. Mám však skúsenosti aj s tolerantnými vodičmi, takže nie vždy je to o kvalite ciest, ale aj o prístupe vodičov. Skôr jazdíme po cestách II. a III. triedy, ktoré nie sú až tak frekventované. Všade tam, kde sú cyklocesty, využívame práve tieto cesty.

Čo nesmie chýbať vo vašom batohu, keď idete na cyklojazdu a čo si najčastejšie odtiaľ donesiete?

Sám si donesiem z ciest skôr praktické dary, najčastejšie niečo, čo som ochutnal, alebo chcem ochutnať neskôr. Skôr sa snažím zachytiť krajinu na fotografiách, ktoré využívam v knihách o týchto krajinách, ktoré som publikoval (dodnes 4 knižky). Pre mňa je toto najväčšia pridaná hodnota cyklojázd ako napríklad magnetka. Čo nesmie chýbať v batohu...základná výbava je značne praktická a samozrejme súčiastky na bicykel a náhradné pneumatiky pre prípad potreby.

Ako sa prezentujete?

CK má web stránku a fungujú aj sociálne siete. Na webe je kontakt na mňa a každý cyklista, ktorý je dychtivý po zážitkoch a nových priateľstvách je medzi nami vítaný.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.