Menu
Dnes má meniny: Valéria Zajtra: Aloiz

Ako sme išli na huby Doporučený

V niektorých rodinách sa hubárčenie „dedí“. 

Túto jar výdatne pršalo a výrazné oteplenie hubárov presvedčilo, že je možné ísť na huby do lesa. Honbu na dubákov nám priblížil Ivan Bartoš:

Bartoš Ivan (dôchodca, 68r.): "Najskôr sme si pozreli na nete stránky, kde ľudia píšu o hubárskych úlovkoch. Jeden termín bol prieskumný (týždeň vopred), vtedy sme veľa húb nenašli. Dnes sme išli na istotu. Keďže sme šli na dubáky, vybrali sme si lokalitu na Záhorí so širokými dubovými lesmi. Rastú tam aj boriny (borovice), ale ako sa ukázalo, hríb borový tam rástol len kde-tu (videli sme v košíku jedného hubára). Skoro ráno okolo 6:00 sme vyrazili z domu v ľahkom odeve, zakrývajúc si celé nohy aj ruky (ochrana proti kliešťom a aj dotieravému hmyzu), prípadne aj s čiapkou, ochrana proti slnku. Asi o 7:00 sme už boli v lese. Za 4,5 hodinky chôdze aj s menšími prestávkami (aj s jednou dlhšou – desiatovou) sme spolu nazbierali 42 dubákov a za 3 hrste kuriatok. Obe sú chutné, jedlé huby (pozrite foto). Trošku v ám ich predstavím:

Hríb dubový (dubák) lat. Boletus edulis, je hríb rôznej výšky. Aj mladé huby môžu byť vcelku dosť vysoké. Charakteristické pre neho sú: mäsitý hlúbik do polovice ozdobený zreteľnou sieťkou hnedej farby, klobúk je za mladi polguľovitý, neskôr klenutý bledo hnedej až tmavo hnedej farby, dužina je biela, na vzduchu farbu nemení a má lahodnú chuť, príjemnú vôňu. Patrí medzi najchutnejšie huby. Typická pre neho je tiež mykorhíza, teda spolunažívanie s dubovými stromami.

Kuriatko jedlé (líška) lat. Cantharellus cibarius, je menšia výrazne žltá huba. Má klobúk, ktorý je za mladi mierne klenutý, neskôr plochý a napokon lievikovito prehĺbený, holý a matný. Na spodnej strane klobúka má žilkovitý hymenofor. Hlúbik prechádza voľne do klobúka. Dužina je pevne mäsitá, vôňu a chuť má príjemne korenistú. Hoci je to ťažšie stráviteľná huba, je medzi hubármi obľúbená, lebo sa z nej dajú pripravovať jedlá na rôzne spôsoby.

Okrem zbierania húb sme prežili pekný deň, ktorý nám spríjemňovali rôzne vtáky, jašterice a dokonca aj srnky. Treba vždy pripomínať, že hubár musí vedieť, čo sa dá zbierať a chutne si doma pripraviť."

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.