Menu
Dnes má meniny: Aloiz Zajtra: Paulína

Komunálne volby ve Fraštáku Doporučený

V sobotu vyhrala kockuvaná košela. V sobotu vyhrala kockuvaná košela.

ALEBO O ČOM VYPRÁVAM, KED VYPRÁVAM O VÍTAZSTVE (fejtón)

Drahí Fraštačani.
Určite ste si všimli, čo sa tu minulý týden zemlelo. V našom malebnom Fraštáku sa po štyroch rokoch opät konali volby primátora mesta a poslancov do mestského zastupitelstva.
Volbám predchádzala masívna volebná kampan, na toto mesto nevídaná - plagátiky, letáčiky, koncertíky, ohováračky, osočuvačky, rozhlasová aj televízna debata. Kandidáti sa v nej odprezentuvali jak vedeli - volakerí vác, iní menej úspešne. Najlepší bol ten, čo čítal z papíru, že jako sa volá, do je, čo je. Hybaj ho ty len pekne spátky na skládku odpadu. Pani dochtorka to zas prekombinuvala z letopočtami, až sa mi z tolkých rokov zamotala hlava. Dosluhujúci primátor predvídol úctihodný tah na bránku, čo šecko konkrétne sa dobuduje, čo a de sa opraví, de bude nová škólka a tak. Škoda, že sa zebudeu až po ósmych rokoch, mohou to už mat šecko dávno stihnuté a hotové. Teraz mu to už nido neuverí. Dakujem šeckým kandidátom, že sa im ulútostilo potenciálnych voličov, ušetrili nás planých slubov a nido z nich nevyrukuval s tým, že do roka a do dna budeme mat obchvat a nový most (aj ked jeden teda slubuval lávku z beresegu do pánskej záhrady). To očúvame už roky a, myslím, že nido z nás stojaci v zápche každodennej z Beresegu do Fraštáku neverí, že sa toho nového mosta dožije. Ked raz na to mesto nemá, tak nemá. Darmo by ste slubuvali. Dočkáme, kým si náš most všimne vyššá moc. Možno až tá najvyššá, zešle zemetrasení a bude po probléme. Planých slubov máme šetci plné zuby. Sluby sa slubujú a mesto hnije zvnútra aj zvenku. Ludí utekajú, neni de robit, neni de bývat, skapal pes.
Aj preto v sobotu vyhrala kockuvaná košela. Lebo jej nositel neslubuval nemožné, zavázal sa len okrem iného, že bude nápomocný šeckým šikovným ludom ve Fraštáku a nebude im hádzat polená pod nohy, jako tomu bolo doteraz, ked stel volado volačo zmenit g lepšému. Aj preto voliči ve Fraštáku poslali stranu Smer na politický cintorín a do mestského zastupitelstva sa prekrúžkuvalo 19 nezávislých poslancov z celkového počtu 23. Lebo voliči už mali plné zuby toho, čo sa tu za ostatné roky (ne)robilo. To, že sú nezávislí, neznamená, že sú bez charakteru a svedomá, ale že za nimi nestojí žádná politická strana, podla kerej musá skákat, ale len my, občani. Takže pevne verím tomu, že budú presadzuvat len naše záujmy. A za to sa móžeme šetci spolu chodár aj pomollit.
Áno. Ve Fraštáku budeme mat nového, mladého a šikovného primátora. Kapacitu. A pričinili ste sa o to úplne šetci. Volakerí tým, že ste k urne došli a volakerí tým, že ste ostali doma. Dakujem Vám šeckým. Snád nás nesklame.

P.S.: Teraz sa už móžem priznat, že som skoro omylom zakrúžkuvala Dvorana? Museli mi dat nový hlasuvací lístek. A to som ani nepila! :-D

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.