Menu
Dnes má meniny: Valéria Zajtra: Aloiz

Dom troch "P": poistky, pôrody, polícia...

Záhadne vyzerajúci dom, ktorý stojí na križovatke ulíc Pribinova a Rázusova oproti Evanjelickému kostolu, od začiatku svojej histórie niekoľkokrát zmenil svoj účel. Mal viacero funkcií, spomedzi ktorých bola azda najzaujímavejšou pôrodnica. Aj sám Richard Müller je vďaka nej Hlohovčanom. Neexistovala dlho, a tak informácia ľudí, že sa v nej narodili, môže pôsobiť nedôveryhodne. Svedčí o tom aj príbeh Müllera, ktorý ho spomenul ešte na nedávnom koncerte v športovej hale.

Čítať ďalej...

Hviezda AXA klubu zhasla. Nadobro?

Vznik AXA klubu sa datuje už od roku 1968. Mnohí z vás si ho iste pamätajú, chodili tam za zábavou, na stretnutia s kamarátmi, diskotéky, ale aj za kultúrnym vyžitím. Klub patril mladým, ktorí sa chceli dozvedieť viac a niečo nezabudnuteľné zažiť. Ako fungoval, čo sa v ňom dialo, čo je z neho dnes a či sa do AXA klubu niekedy mládež vráti, zisťovali Fraštacké noviny. Priestor dostali archívne materiály, spomienky, ale najmä ľudia, ktorí stáli pri zrode klubu alebo sa starali o zábavu mladých...

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.