Menu
Dnes má meniny: Valéria Zajtra: Aloiz

Zachraňuje netopiere a dážďovníky

Vyštudovala environmentalistiku v Bratislave a už dva roky sa v praxi venuje ochrane prírody. Pracuje totiž v Bratislavskom regionálnom ochranárskom združení (BROZ), ktoré sa snaží o praktickú ochranu prírody, podporu udržateľného rozvoja v oblasti západného Slovenska a prioritne sa zame-riava na ochranu a obnovu prírody v bratislavskom regióne. Hlohovčanka Andrea FRONCOVÁ (28).

Čítať ďalej...

Cukrárske ozdoby, ktoré sú ako živé

Kedysi rada piekla torty, dnes vyrába ozdoby, ktorými sa zdobia. Svojmu súčasnému povolaniu sa naučila z internetu. Ostala na invalidnom dôchodku a keďže bola doma, pomocou rôznych návodov, fotopostupov a videí na webe sa to pred piatimi rokmi začala učiť ako samouk. Dnes už druhý rok podniká a vyrába všetko od výmyslu sveta. Topánočky, kvety, bábätká, kolísky, zvieratká, postavičky, traktoríky, autíčka, hračky pre deti... V týchto dňoch je najväčší záujem o vianočné ruže, ale robieva aj rôzne vianočné ozdoby, napríklad babku s dedkom a darčekmi sediacich pri stromčeku (pozri foto na titulke FN) či medvedíkov s darčekmi pri stromčeku a iné. Alena SVÍBOVÁ (54).

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.