Menu
Dnes má meniny: Jana Zajtra: Tichomír

Nedá si pokoj s hádzanou ani cez Vianoce Doporučený

Odchovanec hádzanárskej Sporty Hlohovec Michal Martin Konečný, opora v bránke v tíme mužov, ako sa zdá, si nedá pokoj s hádzanou ani cez Vianoce.

V domácej extralige ich s „parťákmi“ v tíme čakajú ešte dve náročné, ale za to istotne zaujímavé stretnutia 16., resp. 19. decembra a oba doma. Potom by malo prísť zaslúžené voľno a počas vianočných sviatkov vytúžený oddych. No nie je tomu celkom tak. Michal Konečný si nedá pokoja s hádzanou ani cez Vianoce. Do Sporty prišla pozvánka do reprezentačné A –tímu, a tak sa Michal zúčastní reprezentačného zrazu, počas ktorého odohrajú dve stretnutia. Najprv 28. decembra v Považskej Bystrici, následne o deň neskôr 29. decembra vo Frýdku-Místku, kde odohrajú 2 duely proti českej reprezentácii, ktorá sa pripravuje na januárový európsky šampionát v Chorvátsku.

Je to Vaša prvá pozvánka do národného A – tímu?

Áno, doteraz som chodil do B-tímu. Tak som veľmi rád, že dostávam príležitosť aj v A-tíme a verím, že nesklamem.

Kto vám v bránke bude robiť sparing partnera na zraze?

Michal Shejbal z Ottmar St. Gallen, osobne sa s ním síce nepoznám, no verím, že spolu vytvoríme dobrú brankársku dvojicu.

Aké sú Vaše očakávania?

Nie sú veľké, skôr skromné. Chcel by som hlavne dostať príležitosť hrať v zápase, aby som nabral nové skúsenosti na medzinárodnej úrovni.

Pravdepodobne chcete urobiť dobré meno sebe i klubu. Môžeme predpokladať, že sa pobijete o brankárske miesto v reprezentácii. Veď tú slovenskú už v januári čaká séria štyroch reprezentačných zápasov v kvalifikácii o Majstrovstvá sveta.

Určite sa budem snažiť podať čo najlepší výkon, ale som realista. V nominácii na január sú brankári s oveľa väčším množstvom skúseností, s dlhoročnou praxou a z kvalitnejších líg. Som však rád za takúto konkurenciu, pretože do budúcna ma to môže len posunúť.

Napriek tomu, že zraz je naplánovaný počas vianočných sviatkov, nebude vás to mrzieť, že si chvíle pokoja a pohody zameníte za pot, tréningové a zápasové nasadenie navyše?

Nemrzí ma to, aspoň vypotím vianočné koláče. Na zrazy medzi sviatkami som si už zvykol z mládežníckych reprezentácií. Tento zraz nebude až tak dlhý, takže si užijem aj chvíle voľna.

Ako budete teda tráviť zvyšok Vianoc?

Určite budem tráviť svoje voľné chvíle s rodinou a priateľmi. No zároveň aj prípravou na ďalšiu časť sezóny a bohužiaľ aj na januárové školské skúšky.

Kedy naskakujete do zimnej prípravy s domácou Sportou a ako bude vyzerať?

Príprava nám začína 3. januára. Verím, že bude kvalitná, i keď po sviatkoch určite náročná. Do prípravy sa má zapojiť viacero mladších hráčov z klubu, takže sa teším na nové tváre na tréningoch a prílev novej energie.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.