Menu
Dnes má meniny: Ervín Zajtra: Slavomír

II. Benefičný koncert pre Esther Doporučený

Kde som ju videl, odkiaľ sme si známi? usmial sa Stvoriteľ, keď stvoril srdce mamy.“ (M. Rúfus)

O niektorých skutočnostiach v rodinách sa ťažko hovorí, ale máme piesne a v nich je veľa emócií. O pripravovanom benefičnom koncerte som sa rozprávala s predsedkyňou Esther a riaditeľkou komunitného domu Esther v Hlohovci, Mgr. Michaelou Bistákovou:

Chystá sa benefičný koncert pod názvom II. Benefičný koncert pre Esther. Kam poputujú vyzbierané peniaze? Pre koho a na čo budú použité?

Výťažok z benefičného koncertu poputuje Komunitnému domovu ESTHER. Prevádzkuje ho naše občianske združenie ako zariadenie núdzového bývania. Peniaze budú použité na prevádzku a rozvoj komunitného domova. V súčasnej dobe je núdzové bývanie sťažené nepriaznivou finančnou situáciou a je niekedy problém zabezpečiť základné podmienky pre fungovanie.

Prídu zaspievať samé zvučné mená. Vedeli by ste mi ich všetkých vymenovať?

Svojim vystúpením nás prídu podporiť Allan Mikušek, Marcela Laiferová, Zuzana Vačková, Štefan Skrúcaný, Suvereno, Petra Kepeňová, Paľo Drapák, Jadranka Handlovská, Lukáš Adamec, Ľubo Virág, Marián Greksa, Romana Dang Van, Peter Makranský, Róbert Halák, Ivo Hlaváček a Jakub Ružička ako šašo Bimbo a Čimbo. Podujatie budú moderovať Stano Gális a Gabika Pirošková. Príde aj Janka Hubinská, ktorá prečíta úryvok z knihy „Navždy prekliata“ od spisovateľky Zdenky Wenzlovej Švábekovej. Autorka spomínanú knihu na koncerte pokrstí. Venuje sa písaniu skutočných príbehov, otvára trináste komnaty a poukazuje na zneužívanie, týranie detí, násilie páchané na ženách, matkách.

Blížia sa Vianoce, čas štedrosti a lásky. Zvolili ste si termín koncertu na základe diárov spevákov, alebo aký bol cieľ termínu koncertu?

Koncert sa uskutoční presne v deň Medzinárodného dňa boja proti násiliu páchanému na ženách. Takýmto spôsobom sa chceme zapojiť do kampane 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách a upozorniť na tento závažný spoločenský problém.

Vianoce sú čas, kedy akosi viac myslíme na svojich blízkych, na svojich priateľov, známych. Pomocná ruka je vtedy veru na mieste. Čo podľa Vás je pravá hodnota Vianoc?

Pravá hodnota Vianoc je podľa mňa v láske. Najdôležitejšie je prežiť sviatky v láske, radosti a pokoji v kruhu svojich najbližších. V Komunitnom domove ESTHER máme jednu veľkú rodinu, ktorá si navzájom pomáha a pre mnohých to budú prvé Vianoce po dlhom čase, možno aj po úplne prvý krát, bez hádok a násilia, prežité v pokoji a radosti.

Bude pripravené aj nejaké špeciálne prekvapenie na koncerte, na čo sa môžu účastníci tešiť?

Klientky nášho zariadenia chystajú pre každého účastníka malé prekvapenie. Na koncerte si nájde niečo každá veková kategória. Účastníci sa môžu tešiť na bohaté spevácke vystúpenia, detičky na program so šašom Bimbom a Čimbom, ale taktiež bude obrovským zážitkom zúčastniť sa krstu knihy. Malé prekvapenie pri príležitosti krstu si pripravila aj spisovateľka Zdenka Wenzlová Švábeková a to v podobe darčeka pri zakúpení knihy „Navždy prekliata.“ Účastníkov koncertu a krstu si uctí drobným pohostením v podobe koláčika, pagáčika, alebo minerálky.

Ako budú sláviť sviatky Vianoc klientky KD Esther tento rok?

V Komunitnom domove ESTHER sa chystáme na Vianoce počas celého roka. Klientky spolu so zamestnancami chystajú rôzne výrobky, s ktorými sa chodíme každoročne predstaviť na Vianočné trhy v Hlohovci. Keďže sú jedna veľká rodina, všetci sa veľmi tešia na spoločnú Štedrú večeru. Tento rok by sme boli veľmi radi, ak by sa nám podarilo zohnať aj živý vianočný stromček, aby svojou vôňou urobil detičkám Vianoce ešte krajšie.

Na aktuálnej web stránke OZ Esther máte aj prosby o rôzne dary, napr. časti nábytku, ktoré už niektorí ľudia nepotrebujú a radi by ich venovali. Je tam uvedené aj bankové spojenie pre finančné dary. Sú to všetko dary pre dobrú vec. Ako funguje spojenie OZ Esther a darca? Je to anonymné?

Darca, ktorý nám zašle dar, nás môže požiadať aj o anonymitu. Každému darcovi vyhotovíme darovaciu zmluvu, kde je určený aj účel použitia daru. Sme veľmi povďační za každý dar, či už finančný, materiálny, alebo fyzickú manuálnu pomoc, ktorú radi vítame, lebo dom, v ktorom bývajú samé ženy, často potrebuje rôzne remeselné práce.

Na našej stránke vždy nájdete aktuálne informácie a prosbu o pomoc. Aktuálne tam nájdete prosbu o finančnú pomoc, potraviny, čistiace prostriedky, drogériu ako aj remeselnú výpomoc pri rôznych opravách. V tomto predvianočnom období potrebujeme aj nábytok, pretože maľujeme izby pre mamičky a chceli by sme vymeniť poškodené skrine, aby mamičky s deťmi strávili už Vianoce v peknom a čistom prostredí.

Všetkých srdečne pozývame na II. Benefičný koncert pre ESTHER, ktorý sa bude konať 25. 11. 2018 o 14:00 hod. v Športovej hale v Hlohovci.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.