Menu
Dnes má meniny: Ela Zajtra: Urban

Marec je mesiacom knihy Doporučený

Knihy sú zapísané skutočnosti či už prestavujú tvorivú fantáziu autora, alebo fakty.

Marec je mesiacom, keď sa do popredia dostávajú knihy. Na pripravené novinky v knižnici som sa pýtala jej projektovej manažérky – Nicoly Vajgelovej:

Na úvod to bude beseda s autorkou kníh pre dospelých a koncom týždňa beseda s autorkou kníh pre deti. Čo Vás inšpirovalo pozvať práve tieto autorky do Hlohovca?

Spisovateľka pre ženy, Zdenka Wenzlová Švábeková, nás navštívila ako hosť na vianočnom podujatí v knižnici v r. 2017 a už vtedy sme sa dohovorili, že po vydaní jej najnovšej knižky ju pozveme na besedu do knižnice. Píše knihy svojim obsahom dosť nezvyčajné na Slovensku a našim čitateľkám chceme dopriať stretnutie so spisovateľkou aj iného žánru.

Autorka detských kníh, Andrea Gregušová, tu už bola asi pred 6 rokmi, odvtedy napísala ďalšie dve knihy. Jej knihy sú určené pre menšie deti a  patria medzi najpožičiavanejšie medzi slovenskými autormi. Deti, ktoré čítajú jej knihy sa v Hlohovci na besede s ňou ešte nestretli a majú nachystaných množstvo otázok.

Pripravili ste aj určité benefity pre záujemcov, čitateľov. Dá sa to nazvať aj určitou amnestiou na resty v knižnici?

Každoročne v Týždni slovenských knižníc sa dajú vrátiť knihy zabudnuté doma na policiach bez poplatkov za omeškanie a tak isto aj zápisy nových čitateľov sú v knižnici pre všetkých bezplatne. V našej knižnici je na prízemí pri detskom oddelení umiestnená truhlica, do ktorej je možné vrátiť zabudnuté knihy anonymne.

Čo by ste odkázali Hlohovčanom, prípadne iným záujemcom z okolia v súvislosti s čítaním kníh v marci?

Hlohovčanov pozývame do knižnice, pretože je možné v tomto týždni využiť bezplatný zápis a minulý rok sme vďaka Fondu na podporu umenia získali dotáciu vo výške 7 000,- eur a z mestského rozpočtu 3 000,- eur, čo pri priemernej cene 10,- eur za knihu znamená, že v knižnici pribudlo za posledný rok cca 1 000 nových kníh a čakajú na nich v každom oddelení. Ponuka je bohatá, horúce novinky na policiach a veríme, že knihu pre seba si u nás nájde každý.

Tešíme sa na Vás, prajeme pekný marec s knihou v ruke!

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.