Menu
Dnes má meniny: Aloiz Zajtra: Paulína

OZ BÉTEL a HC Chvály 59 aj so svedectvami z väzníc Doporučený

Snáď zvedavosť, ale najskôr cesta ako precítiť vieru cez slová piesní ma dostali v sobotu 16. marca do Empírového divadla na podujatie pod taktovkou HC Chvál. Naplnili sa moje očakávania a želania dostať vieru pod kožu, lebo atmosféra prichádzajúcej Veľkej noci a pôstu bola citeľná. O tomto dni, ale aj o téme odpustenia som sa zhovárala s vedúcim združenia BÉTEL Damiánom Mrkvicom:

Komu je teda dnes venovaný tento koncert a prečo?

Je venovaný širokému spektru ľudí, ktorí dnes prídu z Hlohovca alebo z jeho okolia. Súčasťou budú aj svedectvá evanjelizácií z väzníc, nakoľko do niektorých chodíme aj my. Svedectvá podajú ľudia z Celoslovenského väzenskeho spoločenstva Dismas, ktorí do väzníc chodia evanjelizovať pravidelne, sú to ľuďia, ktorých pozve vedenie tohto spoločenstva, alebo aj odsúdení, ktorí sú už na slobode.

Kde v človeku pramení sila odpustenia podľa vás?

Podľa mňa to pramení vo viere a láske. Pán Ježiš nás učí odpúšťať nielen 7x, ale 77x. Taktiež nikdy nevieme, akú temnú stránku a pozadie má určitý človek, čím si prešiel v živote a nepoznáme jeho dôvody, prečo niečo zlé spravil.

Čo je správne: nerobiť chyby, robiť chyby a odpúšťať, alebo ignorovať dôsledky?

Ja si myslím, že všetko z toho má svoj zmysel. Na svojich chybách sa človek niekedy učí. Niekedy ich človek spraviť musí, lebo sa nedokáže naučiť z chýb iných ľudí. A nepoznám človeka, ktorý nerobí chyby. V nejakom štádiu, keď človek spraví chybu a uvedomí si ju, môže ignorovať dôsledky, ak je s nimi zmierený.

S akými modernými technológiami pracujete na svojom podujatí?

Používame hudobné nástroje, osvetlenie, ozvučovaciu techniku, ale nemáme špeciálne technológie. V podaní HC Chvál je to niečo ako ľudia ľuďom. Možno ďalej aj projektor, počítač, ktoré používame, ale aj napríklad sociálne siete. Klasicky dávame plagáty aj na vývesné plochy v meste, do kostolov, ako aj na iné dostupné plochy v našom meste a okolí.

Myslíte si, že sociálne siete sú skôr hrozba, alebo skúška pre mladých ľudí?

Môj názor je taký, že dokážu dosť zmanipulovať ľudí, dokážu im dať chrobáka do hlavy. My sa stretávame s kritikou od mladých ľudí, ktorá pramení často v nesprávnych zdrojoch vedomostí. Môj pozitívny zážitok je vtedy, keď sa mi niekto prihovorí, že sa na chválach cítil dobre a slovo ho oslovilo. Kontaktujú nás aj cez sociálne siete. Negatívne zážitky máme tiež z času na čas, ale dnes určite nebudú. Ja osobne sa skôr zameriavam na pozitívne zážitky, lebo to je tá správna cesta, ktorá povzbudzuje človeka byť ešte lepším.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.