Menu
Dnes má meniny: Valéria Zajtra: Aloiz

Éterická Chantal Poullain „v Empírku“ Doporučený

So slovom šansón sa spája francúzsky svet a ten pritiahla do Empírového divadla v nedeľu 14. apríla Chantal Poullain.

Je speváčkou jazzu a šansoniérkou, ktorá je na Slovensku známa a teraz si pre koncert vybrala Hlohovec. Jej postrehy na šansóny a veľa ďalšieho som sa spýtala priamo jej:

Ako dlho fungujete so svojou skupinou a ako dlho spievate šansóny?

Na začiatku kariéry som mala klasický koncert s Brnenskou filharmóniou a potom sme sa rozhodli pre jazzové koncerty, nakoľko ma to veľmi baví a je o ne záujem. Spievam naozaj so skvostnými muzikantmi a je to aj o tom, že jazz v spojení so šansónom ladí. V jazze sa dá použiť aj swing a to je veľmi počúvateľné pre ľudí.

Skladáte si aj sama piesne a kde beriete motiváciu?

Áno, skladám si aj vlastné piesne. Moje piesne sú o živote, o rôznych situáciách, ktoré sa vás týkajú, alebo ich zažijete, alebo niečo vidíte. Mojou inšpiráciou sú: láska, city, hnev atď., pretože niekedy vám slnko svieti a inokedy vidíte mraky a búrku s hustým dažďom za chvíľku.

Čo oceňujete na koncertoch?

Ja si vážim a motivuje ma kontakt s publikom. Šansóny sú vo francúzštine, ale hovorené slovo popri vnáša publikum do šansónu a vysvetľuje mu, prečo tento šansón vznikol, čo ma inšpirovalo. Ja na koncertoch hovorím priamo s publikom. Na koncerte som speváčka Chantal, ktorá spieva o živote a nie divadelná postava, kedy herec hrá niekoho iného.

Hlohovec je mesto ruží. Čo by ste od srdca odkázali Hlohovčanom?

Pozerajte sa na život ako na ruže. Prežívajte život s radosťou, lebo hoci každý máme svoje starosti, zákernosť a zloba nám v živote nepomôže. Keď sa usmievate na život ako na ruže, tak sa všetko dá prežiť.

1 komentár

 • Katarina

  Dobry den, nada sa vam poslat mail (vraj plna schranka ci cô), tak pisem sem:
  Dobry den,
  v clanku o smetozbere su gramaticke chyby:


  Čo by ste odkázali neporiadnym Hlohovčanom, ktorý sa nevedia trafiť do odpadkového koša a robia čierne skládky?
  SPRAVNE MA BYT „..., ktorí sa nevedia trafit ...“

  Spýtal by som sa ich najskôr, či majú deti, vnúčatá alebo ich blízky majú.
  SPRAVNE MA BYT „... alebo ich blízki majú.“

  Napísal(a) Katarina streda, 17. apríl 2019, 08:27 Odkaz na komentáre

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

 • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.