Menu
Dnes má meniny: Ela Zajtra: Urban

Lipták: Je to o tom, aby hrala perspektíva Doporučený

Prednedávnom ste sa zúčastnili porady klubov v Bratislave, ktorú zorganizoval SZH.

O čom presne bola táto porada?

Témou bolo hodnotenie základnej časti a nadstavby extraligy, schválenie termínov na ďalší ročník extraligy a všeobecné informácie.

Čím najviac sa dotklo toto stretnutie klubov a vedenia súťaže?

Nebola tam žiadna revolučná téma, akurát upozornenie na povinnosť každého extraligového klubu prihlásiť po roku výnimky – mládežnícke družstvá do súťaží.

Zarezonovala na porade aj téma sváru medzi SZH a Tatranom Prešov (za finále Slovenského pohára)?

Okrajovo. Bolo vidno, že nikto nemá chuť o danej téme diskutovať.

Sporta sa najbližšie predstaví v SHE v Ligovom pohári. Aké sú stanovené ciele, keďže už tento víkend naskočí na prvý zápas v Piešťanoch?

Ligový pohár už nie je o cieľoch. Naše mužstvo hrá nevyrovnane, ale treba si ho vážiť, lebo bojujeme aj s podmienkami. Je výborné, že hrávajú všetci dorastenci, ktorí s nami trénujú a nie zle. Je na škodu, že je nás veľmi málo a je malá možnosť oddychu pre tých, ktorí ťahajú zápasy. Keď sa podarí udržať túto partiu pokope a trošku ju doplniť o nejakú skúsenosť, nebude to síce na tituly, ale na dobrú hádzanú a play-off určite.

Okrem Hlohovca sa v pohári predstavia aj Piešťany a Topoľčany. Aké zápasy očakávate s týmito súpermi?

Nerozmýšľam o tom. Mne urobí radosť každá výhra a fanúšikovská priazeň. Bolo by už na čase tú protihádzanársku debilitu v tomto meste zastaviť.

Apropo, v posledných zápasoch chýbal v zostave Čech Daniel Kývala. Čo je s ním?

Chlapec má smolu. Proti Malackám si poranil koleno. Uvidíme, čo bude, koleno je nedokonalý a problémový kĺb…

Na záver, ako hodnotíte vystúpenie Hlohovca v nadstavbovej časti skupiny B?

Mrzí ma domáca prehra s ŠKP, ktorá nás dostala až na celkové 8. miesto. Ale ako som už povedal, je to o tom, aby hrala perspektíva.

Začínajú aj zápasy play-off. Víťaz podľa predpokladov je asi jasný. Aký je váš názor, kto a ako by mohol zamiešať kartami v zápasoch play-off?

Pravdepodobne sa miešať nič nebude. Prešov je jasný. Na to druhé miesto by si asi trúfla Považská Bystrica, a myslím, že to dajú.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.