Menu
Dnes má meniny: Ela Zajtra: Urban

V Hlohovci pribudnú cyklochodníky Doporučený

Dobrá správa pre cyklistov.

V roku 2018 mesto Hlohovec plánuje rekonštruovať, ale i budovať nové cyklochodníky. Viac o plánoch prezradil viceprimátor Miloslav Drgoň.

Z vlastných prostriedkov mesta sa pripravuje nový chodník od Peterského bágroviska po koniec katastra mesta Hlohovec (Koplotovce), čo predstavuje predĺženie existujúcej trasy o 1980m. Cieľom je dobudovať cyklochodník Piešťany-Hlohovec ako súčasť Vážskej magistrály. V pláne je tiež rekonštrukcia cyklochodníka na pravobrežnej hrádzi Váhu medzi cestným mostom a starým mostom v Šulekove v dĺžke asi 940m, s vybudovaním podjazdu pod cestným mostom, rozšírením existujúceho chodníka pri ceste II/513 v dĺžke 520m, ako aj úpravy vozovky na starom moste v Šulekove.

Mesto ešte v decembri požiadalo o dotáciu zo zdrojov Európskej únie na prebudovanie - rozšírenie chodníka na cyklochodník na Priemyselnej ulici a jeho predĺženie až po hranicu s katastrom Leopoldova. Chodník by mal po dobudovaní aj zo strany Leopoldova pokračovať na železničnú stanicu v Leopoldove a výhľadovo až do Červeníka a Maduníc. Pre cykloturistov by v dohľadnom čase mala byť pripravená aj cyklotrasa z Hlohovca do Šintavy (spolupracuje sa s Cechom vinárov). Na tejto ceste by mali byť umiestnené aj náučné tabule. Na príprave projektu sa okrem grantu z mesta počíta aj s finančným grantom z Trnavského samosprávneho kraja. Na území mesta je naplánovaných rozmiestniť aj 40 nových cyklostojanov – na uzamykanie bicyklov.

1 komentár

  • kollar

    Hlohovec = čierna diera, rarita, okresné mesto bez základných služieb
    žiadne cyklochodníky, žiadna plaváreň
    Len vízie, štúdie .. a nehorázne platy predstaviteľom mesta s minimálnymi výsledkami

    Napísal(a) kollar nedeľa, 14. apríl 2019, 11:33 Odkaz na komentáre

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.