Menu
Dnes má meniny: Ela Zajtra: Urban

Atléti z Bojničiek opäť s úspechmi Doporučený

Tento raz Majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok v atletike pre rok 2018, ktoré sa konali 15. – 16. septembra v Trnave, dopadli pre AK Bojničky úplne skvele. Vybojovali jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Podarilo sa tak isto vybojovať až 17 finálových umiestnení do 8. miesta. Z toho bolo až sedemkrát 4. miesto. V klube sa môžu pochváliť až siedmimi novými klubovými rekordmi.

Medailové umiestnenia

1. miesto v štafete 4 x 60 metrov: T. Rojka, L. Paternák, F. Prochác, R. Fáber (klubový rekord)

2. miesto v hode diskom: R. Fáber (klubový rekord)

3. miesto v štafete 4 x 300 metrov: K. Mišovičová, L. Geseová, M. Vargová, Š. Janeková (klubový rekord)

Okrem toho sa talentovaní atléti a atlétky predstavili aj na Európskych hrách detí v českom Brne (10. – 13. septembra), kde získali pre svoj klub dve medaily. Spomedzi 1700 štartujúcich pretekárov a pretekárok až zo 16 krajín Európy sa vôbec nestratili. Veď vybojovali pre seba i pre klub jednu medailu za tretie miesto vo vrhu guľou R. Fáberom a jednu medailu tak isto za tretie miesto v behu na 60 metrov L. Pasternákom. Ďalším dielčím úspechom a výsledkom výbornej športovej prípravy detí a mládeže v AK Bojničky je postup z Majstrovstiev Západoslovenskej oblasti starších žiačok až do finále Majstrovstiev Slovenska do Košíc. Mladšie žiačky a tak isto aj dorastenky v Západoslovenskej oblasti obsadili zhodne bronzové priečky. Ostáva veriť, že tieto úspechy športovú mlaď v AK Bojničky posunú ďalej, k ďalším úspechom aj k ďalším klubovým a osobným rekordom. Tak isto, že si budú z rôznych podujatí prinášať skúsenosti a že tento šport nielen im prinesie veľkú radosť.

1 komentár

  • foldekniv med sav

    I was reсommended this blog by my cousin. I am not sure whether oor not this put
    up is written ᴠia him as no one else know such exact approximɑtely my difficulty.
    You're іncrediƅⅼe! Thank you!

    Napísal(a) foldekniv med sav štvrtok, 18. október 2018, 11:35 Odkaz na komentáre

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.