Menu
Dnes má meniny: Ela Zajtra: Urban

Memoriál Ferdinanda Bišču Doporučený

Koniec ligových zápasov v šachu dáva priestor pre organizovanie šachových turnajov.

Takým bol aj IX. ročník Memoriála Ferdinanda Bišču. Toto podujatie organizoval ŠK Hlohovec s podporou mesta Hlohovec a SOŠ technickej. Podujatie bolo vydarené a teší sa značnej obľube u šachistov, čoho dôkazom bola aj hojná účasť: A skupina - 91 šachistov a B skupina - 41 šachistov. Rozhodcovia v A skupine boli: B. Tupý a L. Gažovič a v B skupine: P. Malár (riaditeľ ŠK Hlohovec). O podujatí nám porozprával jeden z rozhodcov A skupiny, Bystrík Tupý:

Tento turnaj má evidentne popularitu medzi šachistami. Čím to je?

Myslím si, že máme dobrú organizáciu celého podujatia. Tiež to závisí od jeho termínu. Tento rok sme zvolili termín, kedy skončili ligové súťaže.

Funguje tu bufet, je kde si sadnúť, veľké priestory Strednej Odbornej Školy Technickej na hru sú veľkým prínosom. Čo bolo podmienkou účasti na turnaji?

Základnou podmienkou bolo prihlásenie sa v uvedenom termíne na plagáte. Ďalej sme určili ďalšie podmienky ako prinesenie vlastnej šachovnice a funkčných hodín.

Ako ste zvládli financovanie tohto podujatia?

Máme dotácie od mesta Hlohovec na turnaj, aj na šachovú činnosť. Štartovné tento rok bolo symbolické 1 Euro (pre obe skupiny hráčov).

Vedeli by ste nám zhrnúť pravidlá hry pre hráčov?

Uplatňuje sa tu švajčiarsky systém 7 kôl zrýchleného šachu, 2x15 min. na partiu. Turnaj A je súčasťou 12. ročníka GRAND PRIX mládeže 2018/2019 pre narodených v roku 2005 a mladších s ratingom podľa LOK max. 1400 bodov. Turnaj A vyhrala s najvyšší počtom bodov: Krahulcová Martina z Junior CVČ Banská Bystrica a turnaj B: Barča Michal z ŠK Hlohovec.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.