Menu
Dnes má meniny: Ela Zajtra: Urban

Cyklojazda po Fraštáku navzdory oblakom Doporučený

Napriek tomu, že predpoveď počasia na stredu 24. apríla nebola povzbudivá, cyklistov to neodradilo.

Takmer 45 cyklistov rôznych vekových skupín sa zúčastnilo v tento oblačný deň „Cyklojazdy po Fraštáku“ na bicykloch, alebo kolobežkách. Čo odpovedali účastníci?

Zuzana Hrinková-Siebenstichová (MÚ Hlohovec): Trasa pre cyklojazdu je rovnaká ako minulý rok. Snažíme sa prejsť všetky mestské časti okrem Šulekova a zakončíme na hlohoveckom kúpalisku. Zámerom akcie je propagácia cyklistiky ako životného štýlu, a aby sa ľudia v máji zapojili do akcie „do práce na bicykli“. Cieľom je určite motivovať ľudí, aby takto šetrili životné prostredie, a aby robili niečo aj pre seba.

Martin, 25 rokov: Ja som tu dnes s mladším bratom (žiak ZŠ, športovec). Na cyklojazde sme prvýkrát a určite nie naposledy. Naším cieľom je užiť si jazdu na bicykli a takto si oddýchnuť od starostí a školských povinností. Ja som nepravidelný cyklista, ale vítam túto možnosť dnes si zajazdiť. Mám kladný vzťah k športu, beriem ho ako môj životný štýl. Do akcie „do práce na bicykli“ sa nezapojím, lebo robím v Trnave.

Sigmund Zdeněk (Česká republika): My tu dnes zapožičiavame ľuďom zdarma kolobežky (cca 25ks). Máme tu kolobežky, ktoré sa delia podľa výšky človeka a tiež podľa veľkosti kolies (veľké kolesá sú skôr pre fyzicky zdatnejších ľudí, ale lepšie zvládajú nerovnosti). Kolobežka oproti bicyklom má viacero výhod: pri jej používaní sú zapojené skoro všetky svaly tela, je to teda fyzicky náročnejšie ako bicykel alebo beh podľa mňa.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.