Menu
Dnes má meniny: Valéria Zajtra: Aloiz

Presne pred polstoročím sa zrodila prvá hviezda

Vážení športoví priatelia, fanúšikovia, pamätníci, Hlohovčanky a Hlohovčania, presne pred 50. rokmi 14. júna 1969 vybojoval ženský hádzanársky oddiel Odeva Hlohovec historický titul majsteriek Československa. Tá cesta bola titulom pre mesto ruží a zároveň nádherným športovým úspechom. Bola to síce tŕnistá, ale nie nezdolateľná cesta. Sezónou v rokoch 1968/1969 sa začal zlatý vek hlohovskej hádzanej. Pre veľké úspechy i pády, ktoré nasledovali, pre výnimočné a skvelé osobnosti tohto športu je nad slnko jasnejšie, že je to na dlhé roky a dokonca aj v súčasnosti šport č. 1 v meste ruží. „Odeváčky“ sa stali majsterkami republiky síce pred polstoročím, no teraz je ten čas, pripomenúť si slávu a fantastický veľký úspech, ktorý na konci sezóny 2018/2019 zvýraznili ženy HC Sporta Hlohovec postupom medzi československú hádzanársku ženskú elitu a to vďaka umiestneniu na striebornej priečke v I. lige a právu hrať MOL ligu – ženskú najvyššiu spoločnú československú súťaž. Pri pohľade späť do histórie patrí všetkým, čo sa pričinili o zrod prvej hviezdy pre hlohovskú hádzanú, uznanie a veľký obdiv. Pri pohľade na prítomnosť patrí zase všetkým, ktorí sa pričinili o návrat ženskej hádzanej medzi československú elitu poďakovanie a tak isto veľké uznanie. HC Sporta Hlohovec týmto vzdáva hold športovému umeniu, vytrvalosti, nadšeniu všetkým tým, ktorí sa pre tento šport vedeli nadchnúť a zapáliť. Vyslovuje uznanie i vďaku aj tým, ktorí až dodnes pomáhajú a podporujú tento šport. Vedzme, že úspech a hviezdy na nezrodia každý deň. Ale vždy sa o to môžeme pokúsiť každý deň. Nech je pre nás pri tej vzácnej príležitosti ako je spomienka na zrod prvej hviezdy - prvého majsterského titulu ČSR Odevy hlohovec spred polstoročia a opätovný postup HC Sporta Hlohovec do MOL ligy povzbudením do budúcnosti a nech je ďalšia etapa hádzanej v meste ruží ďalšou spoločnou veľkou športovou výzvou, najmä pre tých, ktorým na tom záleží tak, ako tomu bolo aj pred 50. rokmi... Spoločne pamätajme, že je aj hrdosť a pýcha tohto mesta.

14. jún 1969: prvý titul majsteriek Československa pre Odevu Hlohovec

14. jún 2019: opätovný návrat hlohovskej ženskej hádzanej medzi československú elitu a potvrdená účasť v MOL lige pre HC Sporta Hlohovec

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.