Menu
Dnes má meniny: Dušan Zajtra: Iveta

Lipták: Budú viac hrávať mladíci Doporučený

Sporta Hlohovec je túto sezónu bez účasti v play-off.

Najmä zranenia, časté oklieštenia v zostave a zatiaľ neskúsenosť mladíkov v tíme kouča Martina Liptáka sa výrazne podpísali na spomínanej neúčasti. V doterajšom vývoji nadstavby zaznamenali zatiaľ dve výhry a šesť prehier. Liptákovu družinu čakajú ešte dva zápasy nadstavbovej časti Slovnaft Handball Extraligy a potom ešte aj zápasy ďalšej fázy súťaže, kedy sa opäť stretnú s tímami ako N. Zámky, či Malacky. No v tejto fáze nebudú mať žiadnu výhodu bonifikácie a tak budú musieť tak či tak bojovať a potvrdiť súčasné piate miesto v nadstavbe.

Napriek súčasnému stavu a tabuľkovému postaveniu pred poslednou fázou Slovnaft Handball Extraligy sa lodivod mužov Sporty Hlohovec jasne vyjadril: Stále budeme chcieť vyhrávať hoci určite budú viac hrávať mladíci“.

Nadstavbová časť Slovnafft Handball Extraligy sa blíži pomaly ku koncu. Sporta z doteraz 8 odohratých kôl získala 4 body za dve víťazstvá a 6 prehier. Ako teda hodnotíte jednak úroveň tejto časti súťaže a jednak doterajšie vystúpenie Sporty?

Nadstavba pre nás nezačala zle. V Považskej Bystrici sme odohrali dobrý zápas, ale prišli sme o T. Laha, ktorý dostal červenú a dištanc. Takže sme stratili silu hlavne v obrane. Potom už naše výkony boli kolísavé. Ešte raz sme sa zdvihli proti Prešovu, ale zvyšné zápasy už ani kvalitou a ani atmosférou dobré neboli. 

Sporta napriek výrazne omladenému a tak isto výrazne oslabenému kádru mala na dosah vytúžené play-off. Čo bolo kľúčové, čo rozhodlo o neúčasti Sporty v tohto sezónnom play-off?

Na to je jednoduchá odpoveď. Daniel Kývala. Keby bol zdravý, myslím si, že by sme zvládli boje o play-off. Bez neho sa našim nižším spojkám hralo horšie. Mladíci napredujú, ale zápas ešte sami vyhrať nedokážu.

Na záver nadstavby vás čaká ešte doma ŠKP Bratislava a vonku majster z Prešova. Sporta má zatiaľ s oboma tímami túto sezónu priaznivú zápasovú bilanciu. Čo môžeme však teraz očakávať z týchto dvoch zápasov?

Bratislava má svoje problémy - nenormálne veľa vážne zranených hráčov, takže by sme mali bodovať a potvrdiť piate miesto v extralige. Prešov nám má čo vracať a myslím, že aj vráti. Ale pre mladíkov je stále veľmi dobré, keď hrajú takéto zápasy.

Omladená Sporta túto sezónu potrápila najviac Prešov, veď v domácich zápasoch si na nej dvakrát vylámal zuby (raz to bola remíza a posledne dokonca prehra). Ako je možné, že sa to Sporte podarilo?

Využili sme ich zdravotný stav a únavu. Jednoducho nám tie zápasy maximálne vyšli. 

Naproti tomu prišli aj sklamania, najmä posledné zápasy a neúspešné ťaženie v nich - prehry doma s P. Bystricou a Šaľou, vonku prehra s Topoľčanmi. Pravdepodobne aj fanúšikovia čakali viac, najmä po senzačnom víťazstve doma nad Prešovom. Čo sa stalo?

Nie je jednoduché zopakovať výkon s Prešovom každý týždeň. Aj my máme problémy rozmanitého druhu, ktoré jednoducho doľahli... Hlohovský fanúšik bude musieť mať ešte kúsok trpezlivosti. Nikto rád neprehráva, ale každé budujúce mužstvo potrebuje podmienky a čas na dobré výsledky.

Ostávajú vám odohrať ešte dva zápasy nadstavby a potom sa opäť stretnete s tímami z druhej skupiny nadstavby. Aké sú vyhliadky pre Sportu v tejto časti súťaže?

Nápad hrať ešte tých 6 zápasov schvaľujem, zápas je vždy lepší ako tréning. Ten modul je síce nespravodlivý. Začíname všetci s 0 bodmi, čo je volovina, lebo ako piate mužstvo dlhodobej časti sme nezískali žiadnu výhodu napríklad oproti N. Zámkom, ktoré sú na ôsmom mieste. Stále budeme chcieť vyhrávať, hoci určite budú viac hrávať mladíci.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.