Menu
Dnes má meniny: Dušan Zajtra: Iveta

Hádzanárske nádeje Sporty sa predstavili na Prague Handball Cup-e 2018 Doporučený

V hlavnom meste Českej republiky, ako býva už roky zvykom, aj počas týchto Veľkonočných sviatkov vypuklo jedno mega veľké hádzanárske dobrodružstvo.

Veď už niekoľko rokov je to renomovaný a svetoznámy mládežnícky hádzanársky turnaj, ktorý minimálne v strednej Európe nemá obdobu. Bolo to parádne spestrenie hádzanárskej sezóny nielen pre všetkých účastníkov, ale aj pre priaznivcov a fanúšikov tohto športu. Všetky zápasy sa odohrali spolu v 35 športových halách rozložených po celej stovežatej Prahe a do zápasov naskočilo viac než 600 tímov. Turnaja sa tento rok mohli zúčastniť chlapčenské a dievčenské vekové kategórie v rozpätí rokov narodenia 1999 až 2007 a mladší. Počas Veľkonočných sviatkov si to medzi sebou rozdalo teda presne až 627 tímov. Najväčšie zastúpenie mala Česká republika (205), potom Dánsko (112) a Nemecko (106) a zo Slovenska bolo až 44 tímov. Svoje zastúpenie malo aj Švajčiarsko, Fínsko, či Izrael, Poľsko a iné krajiny. Samozrejme nechýbalo ani mládežnícke zastúpenie zo Sporty Hlohovec. Na tomto ročníku Prague Handball Cup-e sa predstavila kategória prípravky (roč. narodenia 2007 a mladší – chlapci), ktorý obsadili 3. miesto vo svojej šesťčlennej základnej skupine. Tak isto sa Sporta predstavila aj v žiackej kategórii (roč. narodenia 2003 - chlapci), kde vo svojej takisto šesťčlennej základnej skupine obsadila takisto 3. miesto. Počas turnaja odohrali tímy Sporty dvadsiatku výborných a na skúsenosti veľmi cenných zápasov. Tréner prípravky Peter Dudáš na podujatí vysoko ocenil podujatie a jeho kvalitu: „Bol to skutočne veľkolepý mládežnícky hádzanársky turnaj. Verím, že tie naše hádzanárske nádeje to utvrdí v tom, čo robia. Verím tiež, že za tieto posledné dni spoznali hádzanú – aký je to krásny šport a čo všetko sa dá s ňou zažiť, a kam všade ich to môže dostať. Je to skutočne šport, ktorý má svoje čaro a hodnoty. Po tej športovej stránke im asi trošku závidím, zažiť takéto medzinárodné konfrontácie s tímami z Dánska, Nemecka, Čiech či Švédska prinášajú skutočne množstvo športových skúseností, ale aj pekných pocitov a zážitkov. Som nesmierne rád, že sme sa mohli na takomto mimoriadne kvalitnom svetoznámom turnaji predstaviť aj my s našimi hádzanárskymi nádejami Sporty Hlohovec.“

Na záver snáď ostáva vysloviť prianie, aby bolo o rok v Prahe ešte väčšie zastúpenie tímov zo Sporty Hlohovec. Poďakovanie patrí všetkým tým, ktorí prevzali veľký diel starosti a dávali nielen pozor na hlohovské hádzanárske nádeje počas celého turnaja, najmä P. Dudášovi, V. Ondrejičkovej, S. Kováčikovi a ďalším – aj rodičom, ktorí patria do hádzanárskej rodiny Sporty Hlohovec.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.