Menu
Dnes má meniny: Ľuboslav(a) Zajtra: Matúš

Prípravky Sporty na majstrovstvách Slovenska Doporučený

Najmenšie hádzanárske nádeje Sporty Hlohovec sa počas troch dní od 8. do 10. júna predstavili na otvorených majstrovstvách Slovenska mladšieho žiactva s oficiálnym názvom podujatia Swan Slovak Open Handball U12 2018, ktoré sa konali na Záhorí v mestách Malacky a Stupava. 

Za tri dni si deti vo veku od osem do dvanásť rokov v kategóriách mladší žiaci a mini hádzaná (Stupava) a mladšie žiačky (Malacky) rozdali neuveriteľné množstvo zápasov, v ktorých padlo ešte väčšie množstvo gólov. A nielen to. Veď v týchto dvoch mestách na Záhorí po roku sa opäť stretlo to najlepšie z mladšieho žiactva v hádzanárskych kluboch z celého Slovenska. Na tomto podujatí zastúpenie Sporty nesmelo chýbať. Modro-bielo-čierne klubové farby Sporty Hlohovec hájili tri tímy: mladší žiaci HC Sporta Hlohovec A (konečné 8. miesto), mladší žiaci HC Sporta Hlohovec B (konečné 10. miesto) a mladšie žiačky HC Sporta Hlohovec (konečné 7. miesto). Čo sa týka toho konečného umiestnenia, mohlo to byť určite lepšie. Takto zhodnotil vystúpenie svojich zverencov a zverenkýň tréner Peter "DUDY” Dudáš: “Veď jeden zápas, ktorý sme prehrali s bratislavským ŠKP len o jeden jediný gólik, nás stál boje o medailové pozície. To je veľká škoda. Určite naši chlapci a dievčatá mohli obsadiť vyššie miesta, ako sú 7. a 8., resp. 10 miesto. Nielen pre naše hádzanárske deti to bolo výborne pripravené podujatie, na ktorom sa mohlo navzájom konfrontovať celé hádzanárske Slovensko v kategórií mladšieho žiactva, ale aj celý turnaj prebehol v príjemnom prostredí a výbornej atmosfére. Odohrali sme množstvo zápasov s cennou konfrontáciou.” Na turnaji v úlohe trénerov, dozorcov nad malými športovcami, ale aj neoceniteľnou posilou v „koučovaní“ Dudymu boli Ivana Kabaštová a František Skalický.

Pre najmenších hádzanárov a hádzanárky Sporty to bolo krásne športové zakončenie sezóny, z ktorého si odnášajú cenné víťazstvá, ale aj poučné prehry. Okrem toho tri dni strávené na turnaji, prostredie, ktoré sa hemží rovesníkmi – hádzanármi a hádzanárkami a celé to žije hádzanou, určite zanechalo v malých športových srdiečkach množstvo pozitívnych zážitkov, ktoré ich povzbudia v ďalšom športovom snažení a v hádzanárskej kariére.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.