Menu
Dnes má meniny: Kornélia Zajtra: Slávka

Hlohovčanky sú stále bez prehry a zaslúžene im patrí prvé miesto Doporučený

Ženy Sporty Hlohovec robia nielen mestu, ale aj klubu skutočne radosť.

Vo svojej súťaži patria nielenže k tým najkvalitnejším tímom, ale ony v prvej lige hádzanárok stále kraľujú. Ani ďalší tím – ôsmy v poradí – im nedokázal natoľko vzdorovať, aby ich obral o vôbec prvé body v tejto sezóne. Hoci blízko mal k tomu práve Močenok, ale povedzme si na rovinu, že na polčasové výsledky sa nehrá nikde. A tak aj v nedeľu (11.11.) v športovej hale v Močenku platilo, že bič plieska na konci.

Domáci tím začal zápas veľmi dobre. Otvoril skóre zápasu, aby pridal hneď ďalšie a postupne sa dostával nielen do hernej pohody, ale aj do vedenia v zápase. Veď prvú desaťminútovku ovládol v pomere 5:2. Ani ďalšej – tentoraz osemminútovej fáze zápasu Sporta nedokázala potvrdiť rolu favorita a stále prehrávala a doťahovala. Na začiatku 19. minúty bol síce stav vyrovnaný (8:8), no ďalej oba tímy sa nedokázali presadiť gólovo až do konca 26. minúty. Vtedy sa do vedenia 9:8 dostal opäť Močenok a Sporta hneď kontrovala. Domáci tím nakoniec išiel na polčasovú prestávku predsa len vo výhode a s rozdielom jedného gólu za stavu 11:10 a na palubovke bolo vidieť za prvých tridsať minúť vyrovnanosť oboch tímov. Hlohovčankám aj keď nie všetko vychádzalo najmä v útoku, no v bráne ich podržala gólmanka (V. Sásiková) niekoľkými výbornými zákrokmi.

No druhé dejstvo hneď od jeho začiatku prinieslo rýchly nástup Sporty a tak isto rýchly obrat v zápase. Opäť pomohli zákroky brankárky (tento raz K. Majerskej). Nabudené hráčky Hlohovca razom v zápase viedli o tri góly (koniec 40. minúty). V prostrednej časti druhého polčasu zverenkyne trénera I. Dávidka ukázali svoju silu a potenciál a premenili svoje gólové šance na góly, ktoré znamenali vedenie v zápase 17:23. V poslednej desaťminútovke Sporta už len potvrdila svoje postavenie a zápas po slabšom prvom polčase nakoniec úspešne zvládla. Z Močenku si odviezla ďalšie dva cenné body za víťazstvo v pomere 24:30. Opäť veľkou mierou sa pod víťazstvo hlohovských dievčat podpísala bojovnosť a veľký kus srdca a to aj napriek tomu, že dievčatá nie sú v stopercentnom stave po zdravotnej stránke.

Po zápase o zápase povedala najlepšia strelkyňa na pravej spojke v drese Hlohovca v zápase s ôsmymi presnými zásahmi Katarína Bačikovská, že „bol to pre nás dosť ťažký zápas, keďže domáce hráčky boli na nás pripravené. Až príliš veľa šancí sme v zápase nedokázali nepremieňať na góly a to nás vzďaľovalo od výhry. No my sme ich svojimi silami a výkonnosťou prevýšili a nemohli sme už povoliť. Dosť nás „nabudil“ v šatni tréner, čo sa prejavilo hneď na začiatku druhého polčasu, kedy sme sa odtrhli a začali sme viesť. Samozrejme, v zápase sme chceli ísť na výhru a to sa nám aj podarilo. Po zápase nám spadol kameň zo srdca, pretože skutočne spoločnými silami sme dokázali otočiť zápas. No ďalej sa budeme pripravovať už na ďalšieho súpera, ktorým je Dunajská Streda.“

Po nedeli ja stále jasné, že jediným nezdolaným tímom v prvej lige hádzanárok je stále Sporta Hlohovec a to s tou najlepšou bilanciou: osem zápasov = osem víťazstiev. Zároveň sa žiadať dodať, že zápasy jesene ešte len prídu. A najskôr to bude zápas s Dunajskou stredu (doma) a čerešnička na torte príde v poslednom jesennom kole proti Seredi (doma).

HK JUNIOR MOČENOK – HC SPORTA HLOHOVEC 24:30 (11:10)

Sporta: K. Bačikovská 8, D. Gašparovičová 3, N. Minárechová 1, M. Janková 3, K. Slamková, K. Kašníková 3, K. Majerská, N. Petríková 3, N. Španihelová, M. Luščonová 9, M. Slamová, V. Sásiková, I. Dávidek – tréner, J. Šreš – vedúci tímu

Fraštacké noviny

• Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.