Menu
Dnes má meniny: Ervín Zajtra: Slavomír

Ženy výhrou prekvapili a dali zabudnúť aj na prehru mužov doma s ŠKP Doporučený

V sobotu (30. 03.) čakali oba tímy Sporty zaujímavé duely.

Muži na domácej palubovke hostili rivala – bratislavské ŠKP. Ženy naopak cestovali na zápas na horúcej pôde v Zlatnej na Ostrove. Z oboch duelov sa podstatne lepšie darilo ženskému tímu.

Muži zaváhali - V domácej aréne sa očakával vyrovnaný zápas. Celé prvé dejstvo tomu aj nasvedčovalo. Od úvodných minút sa hrala na obe strany svižná hádzaná. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. V bránkach vynikali obaja gólmani: Gálik-Koller. Doťahovanie sa oboch súperov o jeden gól bolo samozrejmosťou, no v závere prvého dejstva mali navrch však hostia. Vyšiel im lepšie finiš a polčas vyhrali 12:14. To bolo aj základom úspechu druhopolčasového dejstva pre Bratislavčanov. Sporta nedokázala odpovedať na góly súpera a kameňom úrazu boli aj kontry, ktoré hráči Sporty nepremieňali na góly. V ceste im stál spoľahlivý M. Koller, ktorý v zápase „zatiahol roletu“. Výrazne tak pomohol v Hlohovci svojmu tímu k víťazstvu 21:27.

Najbližšie už v stredu (03.04.) čaká na mužov posledný zápas nadstavbovej časti skupiny B a to na pôde Malaciek. Následne sezóna pre Sportu bude pokračovať v Ligovom pohári, kde sa stretne aj s tímami z prvej „šestky“ Topoľčanmi a Piešťanmi.

HC Sporta Hlohovec – ŠKP Bratislava 21:27 (12:14)

Sporta: V. Cvíčela 1, L. Péchy 6, R. Sedláček, M. Paloncy, M. Holdoš 4, T. Ševčík, T. Bogár 3, P. Prikryl 2, A. Smetánka 2, G Papp, L. Gálik, M. Hajko 3, M. Lipták – tréner, M. Voltmann – vedúci tímu

Vylúčenia: 3-5, Pok. Hody: 2/2, 3/3, Rozhodovali: G. Balogh, P. Klimko/delegát: M. Nedrost, Diváci: 100

Ženy príjemne prekvapili - Tak isto ako mužov v sobotu čakal aj na ženy Hlohovca zaujímavý duel a veruže aj bol. Nakoľko doteraz ako líder zo Stupavy i Sereď na jar zakopli na palubovke Zlatnej, sa očakávalo ďalšie „prekvapenie“ tohto typu. Žiaľ pre domáci tím to v sobotu vypálilo inak. Zverenky trénera I. Dávidka zabojovali a dobrým výkonom v zápase si priklonili nielen zápasovú šťastenu na svoju stranu. Hráčky Zlatnej dokázali sekundovať Hlohovčankám viacmenej len do 10. minúty, keď hostky vyrovnali a následne už išli do vedenia a nepúšťali to z rúk. Do prestávky si vytvorili slušný 5-gólový náskok v pomere 8:13. V druhom polčase svoj výkon Sporta ešte zvýraznila strelecky, výsledkom čoho bolo v záverečnom rezultáte skóre 18:28 pre hlohovecké ružičky.

Zo sobotných zápasov seniorských tímov Sporty teda vyšiel lepšie ženám. Pripísali si mimoriadne cennú výhru 18:28 na pôde Zlatnej na Ostrove a viacerých veľmi príjemne prekvapili. Baby týmto víťazstvom dali zabudnúť aj na prehru mužov doma s ŠKP.

Handball Zlatná na Ostrove – HC Sporta Hlohovec 18:28 (8:13)

Sporta: K. Bačikovská 9, M. Janková 2, K. Slamková 3, K. Kašníková 4, K. Majerská, N. Petríková, N. Španihelová 9, M. Luščonová 1, M. Slamková, V. Sásiková, I. Dávidek – tréner, J. Šereš – vedúci tímu

Vylúčenia: 5-2, Pok. hody: 4/3, 5/5, Rozhodovali: Z. Oťapka, M. Sivák, Diváci: 150

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

• Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.