Menu
Dnes má meniny: Ervín Zajtra: Slavomír

Ženy Hlohovca nevzdávajú boj o špicu Doporučený

Ženský tím Sporty Hlohovec vstúpil celkom úspešne do jarnej odvetnej časti prvej ligy hádzanárok.

Síce len druhý v poradí zápas na jar so Stupavou a prehra s nimi ich mierne zabrzdil, no inak sú úspešné a zbierajú víťazstvá. A to aj napriek tomu, že na zápasy nastupujú v oklieštenej zostave. Posledne aj uplynulú nedeľu na palubovke nevyspytateľného Interu Bratislava prekvapili a zároveň svojich priaznivcov aj potešili. Nakoniec teda aj zdatný súper ako Inter padol a Sporta si pripísala v tomto dueli už celkovo 13. víťazstvo v sezóne.

Bratislavčanky v zápase dlho nevzdorovali. Na Hlohovčanky s dychom stačili len do 11. minúty a to za stavu 10:10. Potom sa Sporta postupne odtrhla a prvé dejstvo vyhrala s pohodovým náskokom 6 gólov v pomere 12:18. Druhé dejstvo bolo celé v réžii Sporty, i keď Inter pridal na dôraze v obrane a vysunul ju. Hlohovčanky domáci tím nepustili do ničoho a svoj náskok do posledného hvizdu navýšili na 9 gólov. Sporta nakoniec pokorila aj Inter na jeho palubovke 24:33.

Katarína Bačikovská, HC Sporta HC: „Na začiatku sme síce poľavili v obrane, ale v útoku nám to zas padalo. Podarilo sa nám odtrhnúť od súpera vďaka rýchlym útokom. No keď súper v druhom polčase vysunul obranu a hral dve „osobky“, tak to sa nám hralo ťažšie. Dokázali sme sa s tým vysporiadať vďaka trénerovým radám a fungovalo to. Dobrý základ so 6-gólovým rozdielom sme spravili už v prvom polčase. Výborne nám v zápase zachytala brankárka a stále sa nám darilo premieňať útoky na góly.

Inter Bratislava – HC Sporta Hlohovec 24:33 (12:18)

Sporta: K. Bačikovská 4, D. Gašparovičová 1, M. Janková 1, K. Slamková 9, K. Kašníková 7, K. Majerská, N. Petríková 2, N. Španihelová 6, M. Luščonová 3, M. Slamková, V. Sásiková, tréner – I. Dávidek, vedúci tímu J. Šereš

Vylúčenia: 5-3, Pok. hody: 6/4, 5/3, Rozhodovali: Ľ. Jánošíková, Ľ. Majstríková

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

• Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.