Menu
Dnes má meniny: Ela Zajtra: Urban

Muži víťazne, ženy s prehrou v zápase pravdy Doporučený

Počas uplynulého víkendu čakali na mužov a ženy Sporty Hlohovec veľmi zaujímavé duely.

Najprv v sobotu v domácom prostredí Liptákova omladená družina hostila rivala z bratislavského ŠKP. Následne, v nedeľu na horúcej palubovke v Dunajskej Strede, to bol pre ženy zápas jari, ale aj zápas pravdy.

Muži naskočili do zápasu celkom uvoľnene, aj keď ide ešte o celkový úspech v Ligovom pohári. O to viac chceli potvrdiť aj minulotýždňové víťazstvo v Piešťanoch aj v zápase doma proti Bratislave. Takmer počas celého zápasu mala Liptákova družina navrch s výnimkou času v rozpätí 12.-13.minúty zápasu, kedy sa hostia dostali nakrátko do vedenia 4:5, resp. 5:6. Prvopolčasové dejstvo teda patrilo domácim, ktorí ho zaslúžene vyhrali 17:14. V druhom dejstve Sporta strážila vedenie, napriek tomu, že súper trpezlivo čakal na svoje príležitosti a nepríjemne hrýzol. Liptákova mladá družina v oklieštenej zostave si pripísala v Ligovom pohári ďalšie dva body a to za domáce cenné víťazstvo v pomere 31:29.

HC Sporta Hlohovec-ŠKP Bratislava 31:29 (17:14)

Sporta: V. Cvíčela 2, L. Péchy 8, M. Paloncy, M. Holdoš 2m T. Ševčík, T. Bogár 6, G. Papp 3, P. Prikryl, L. Gálik, M. Hajko 9, tréner – M. Lipták, vedúci tímu – M. Voltmann

Najlepší strelci za ŠKP: M. Mikéci 9, J. Prokop 7, Vylúčenia: 3-8 (B. Mikuš ČK za 3 tresty)

Pok. Hody: 3/3-2/2, Rozhodovali: J. Gabriš, M. Veselka/delegát: M. Nedorost, Diváci: 200

Na ženy čakal skutočne zápas jari a keďže karty sa miešali už od začiatku odvetnej ligy, aj Hlohovec si veľa sľuboval od tohto duelu. Prípadné víťazstvo by znamenalo posun na líderskú pozíciu. Momentálne najväčší podiel na zamiešaní tabuľkového postavenia má líder Dunajská Streda, ktorá sa aj po nedeľnom víťazstve na Sportu ešte viac usídlila na čele tabuľky.

Zverenky kouča I. Dávidka šli odhodlane do zápasu a to aj napriek nelichotivému zdravotnému stavu niektorých hráčok v tíme. Dunajskostredčanky vďaka prvému polčasu, v ktorom Sportu rozstrieľali rozdielom 16 gólov, položili pevný základ cenného víťazstva 38:28.

Do konca súťaže ešte ostávajú dve kolá. Najbližšie sa Sporta predstaví v nedeľu 12. 05. o 17:00 na domácej palubovke v zápase proti Nesvadom. V poslednom kole ich čaká ďalší zdatný súper – Sereď a uvidíme, či bič plieska na konci, a to doslova. V boji o špicu – o prvé miesto v I. lige hádzanárok ešte nie je nič definitívne stratené. Jasné je, že zatiaľ lídrom je Dunajská Streda.

MŠK D. Streda – HC Sporta Hlohovec 38:28 (22:11)

Sporta: K. Bačikovská 8, D. Gašparovičová, R. Haščíková 1, M. Janková 1, K. Slamková 2, K. Kašníková 6, K. Majerská, S. Bahelková, N. Petríková 2, N. Španihelová 3m M. Luščonová 5, M. Slamková, V. Sásiková, tréner – I. dávidek, vedúci tímu: J. Šereš

Najlepšie strelkyne za D. Stredu: M. Straková 11, K. Juhos 8, Vylúčenia: 3-3, Pok. Hody: 6/5-3/3, Rozhodovali: P. Dvorský, M. M. Sivák, Diváci: 200

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.