Menu
Dnes má meniny: Valéria Zajtra: Aloiz

Liptákovci s Ligovým pohárom. Zaslúžene Doporučený

Minulý rok Hlohovčanom ušiel len tesne Ligový pohár.

Vtedy si ho v hlohoveckej aréne v priamom súboji vybojovali prešovskí mladíci – Tatran Prešov B. Dnes sa tak isto lámal chlieb v priamom súboji o Ligový pohár v športovej hale v Hlohovci a takisto v poslednom zápase sezóny, no tentoraz medzi domácim Hlohovcom a susedom cez kopec - Topoľčanmi. Len víťazstvo Sporty zaručovalo Hlohovcu konečné 5. miesto a zisk pohára. A tak sa aj stalo.

V zápase, takpovediac o všetko, sa však stretli proti sebe dve partie mladíkov, kde na strane Topoľčian chýbali opory ako H. Kucher či J. Briatka. Na strane domácich v zápase dostali priestor aj dorastenci ako T. Dolník, M. Mareček či P. Pauk.

V poslednom zápase sezóny sa na začiatku oba tímy rozbiehali pomalšie. No bola to hlohovská mlaď, ktorá sa dostávala postupne do vedenia a v zápase im to začalo chutiť od 11. minúty. Vtedy sa postupne začali strelecky odpútavať od svojho súpera. Do polčasu si vypracovali slušný 6-gólový náskok v pomere 14:8, ktorý v druhom dejstve ešte viac vylaďovali. V bránke Sporty stál L. Gálik, ktorý svoj tím podržal vždy, keď to bolo potrebné. Navyše darilo sa mu podstatne viac ako kompletnému brankárskemu triu v súperovej bránke. Záver zápasu bol už len malým koncertom v podaní Sporty, kedy na palubovke dostali priestor aj mladíci ako Pauk, Mareček či Dolník.

Sporta po dobrom výkone a koniec koncov aj po úspešnom ťažení v závere sezóny zaslúžene vybojovala vysoké víťazstvo 35:25 nad Topoľčanmi. Posledným zápasom a teda aj posledným víťazstvom v sezóne HC Sporta Hlohovec obsadila celkovo 5. miesto a tým získala aj Ligový pohár.

Martin Lipták po zápase povedal:Za výkony v Ligovom pohári sme si to aj zaslúžili. A som chalanom vďačný, že táto partia odohrala takéto zápasy. Len malá škvrnka je na tom – a je to na škodu, že niektorí už nebudú ďalej pokračovať v našom mužstve. Je mi ale aj ľúto toho, že ľudia chodia húfne len na zápasy pohára EHF či na zápasy play-off a nezaujímajú sa takmer vôbec o našich mladíkov, ktorí nám tu vyrástli a nielen v dnešnom zápase ukázali, čo dokážu. Je to škoda, že ľudia neprišli vo väčšom počte. Tí chalani si to zaslúžili. Vďaka patrí tým, ktorí nezložili zbrane a bojovali s nami aj na tribúne a podporovali nás celú sezónu – fanklubu patrí takisto uznanie.

HC Sporta Hlohovec – HK Agro Topoľčany 35:25 (14:8)

Sporta: V. Cvíčela 3, L. Péchy 8, R. Sedláček 1, M. Paloncy 2, M. Mareček, M. Holdoš 2, A. Antala, T. Ševčík 1, T. Bogár 8, T. Dolník 1, A. Smetánka 2, P. Pauk, L. Ľuba, G. Papp 4, L. Gálik, M. Hajko 3

Najlepší strelci za TO: K. Filipeje 9, E. Žilinčík 5, M. Blaho 4, Vylúčenia: 4-7 (M. Hajko ČK/M. Blaho ČK), Pok. Hody: 3/2-5/5, Rozhodovali: Z. Oťapka, R. Zubo/delegát: M. Čech, Diváci: 150

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.