Menu
Dnes má meniny: Blahoslav Zajtra: Beňadik

Hlohovské tenistky sú 5. na Slovensku

Tenistky HTC Hlohovec v tohtoročnej slovenskej tenisovej extralige neobhájili minuloročný bronz a skončili medzi najlepšími slovenskými ženskými tímami na piatom mieste. Rozhodla o tom tesná prehra s TK Kúpele Piešťany v prvom kole, ktorá poslala naše tenistky namiesto boja o medaily do boja o 5. – 8. miesto. Následné výhry 5/2 nad TK Senica a rovnako 5/2 TK Žilina rozhodli o tom, že hráčky HTC Hlohovec obsadili celkovo 5. miesto. Slovenskými šampiónkami sa podľa očakávania stali tenistky TC Empire Trnava, ktoré mali na svojej súpiske päť hráčok, ktoré sú na hranici prvej stovky ženského svetového rebríčka.

Čítať ďalej...

Tenisti HTC postúpili, ženy môžu v sobotu

Tenisti HTC Hlohovec úspešne zavŕšili pôsobenie vo svojom premiérovom ročníku v súťažiach družstiev a po víťazstvách nad TK Červeník 5/1 a ŠK TCTT Trenčianske Teplice 4/2 bez straty bodu postúpili do štvrtej najvyššej súťaže v SR. Už túto sobotu 14. júna ich môžu napodobniť prvoligové ženy HTC, ktoré môžu v domácom zápase proti TK Senica už pred posledným kolom spečatiť svoj postup medzi slovenskú ženskú elitu.
Čítať ďalej...

Na úvod Frašták tours dominoval Tkáč

Obľúbený Frašták tours, ktorý považujú bowlingoví nadšenci v Hlohovci za najvýznamnejší turnaj roka, začal písať svoju prvú kapitolu v tomto kalendárnom roku tradične v Nitre. Na dráhy sa postavilo 41 hráčov, z ktorých bolo ťažké predpovedať víťaza. Konkurencia sa za posledné roky výrazne zvýšila čo samotný priebeh podujatia len potvrdil.
Čítať ďalej...

Ján Riapoš - paralympionik dvadsaťročia

Pri príležitosti nedávneho významného ocenenia Najlepší slovenský paralympionik dvadsaťročia sme sa porozprávali s niekoľkonásobným olympijským víťazom v stolnom tenise, predsedom organizačného výboru ZOH a ZPH a tiež človekom, ktorí sebe aj svetu dokázal, že aj zdravotne znevýhodnený jedinec dokáže priam nemožné. Teda ak chce.

Čítať ďalej...

Okoštuj fraštacký Crossfit a budeš fit

Začiatkom septembra tohto roku vznikol v priestoroch Športovej haly Na Zábraní v Hlohovci nový gym, ktorý je zameraný na funkčný tréning. Svojím vybavením spĺňa požiadavky každého, kto chce pracovať na svojej fyzickej zdatnosti, zhodiť nadbytočné kilá a vyformovať si postavu podľa svojich predstáv. Na tréningoch, ktoré trvajú približne hodinu sa rozhodne nebudete nudiť. Každý tréning v sebe zahŕňa kvalitnú rozcvičku, samotný WOD /Wourkout of the day-tréning dňa/ a na záver strečing. To všetko sa deje pod dohľadom skúsených trénerov, ktorí dbajú hlavne na techniku prevedenia jednotlivých cvikov. Ale čo je vlastne crossfit?

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.