Menu
Dnes má meniny: Valéria Zajtra: Aloiz

Hlohovské tenistky štvrté na Slovensku

Tenistky HTC Hlohovec sa na prelome apríla a mája opäť vrátili medzi najlepšie kvarteto na Slovensku a v tomto ročníku slovenskej Extraligy obsadili štvrté miesto. Aj v dlhodobom rebríčku si tak naše tenistky udržali štvrtú priečku.

Základ tohtoročného úspechu položili hlohovské tenistky už v prvom kole, keď výhra proti papierovo favorizovanej Slávii STU Bratislava v pomere 5:2 znamenala postup našich hráčok do boja o medaily. A to za bratislavský tím nastúpili hráčky ako Petra Uberalová či Romana Tabak, kedysi popredné svetové juniorky a donedávna hráčky tretej svetovej stovky, či Lucia Butkovská, predčasom 400. deblistka sveta. Nasledovalo semifinále proti favoritovi celej extraligy TC EMPIRE Trnava (Trnavčanky napokon podľahli v boji o zlato bratislavskému Slovanu). Proti tímu vedenému fedcupovou reprezentantkou Chantal Škamlovou či českou nádejou Johanou Markovou nemali tento rok naše tenistky veľa šancí a podľahli mu 1:4. Aj keď práve proti spomínanej Češke Markovej, ktorá je v osemnástich rokoch už 690. hráčka ženského svetového rebríčka prekvapila výborným výkonom posila hlohovských tenistiek z Jaslovských Bohuníc Laura Maluniaková, ktorá ju prestrieľala 6:4, 6:3.

Táto prehra poslala hlohovské tenistky do zápasu o bronzové medaily proti tradičnému súperovi TK Kúpele Piešťany. Do zápasu o bronz však nastúpili oslabené s jedným voľným miestom v zostave po zranení našej dvojky Timey Jaruškovej po tom, čo na celú extraligu vypadla dlhoročná hlohovská opora z Česka Darina Šeděnková pre zranenie kolena a domáca hráčka Barbora Kollárová nestihla termín extraligy pre povinnosti vo finále univerzitnej ligy v USA. Napriek tomu bol po dvojhrách stav iba 2:3, keď piešťanské body získali Zuzana Luknárová (najlepšie 260. vo svetovom rebríčku WTA) a česká posila Diana Šumová (najlepšie 460. vo WTA) a o všetkom sa rozhodovalo vo štvorhrách. V tých tesne uspeli piešťanské tenistky, ktoré sa tak po päťročnej prestávke opäť dočkali extraligovej medaily.

Som hrdý na naše dievčatá, aj keď tento rok sme mali komplikovanú situáciu kvôli zraneniam dievčat či iným povinnostiam, pre ktoré sme posledný zápas odohrali nekompletní,“ zhodnotil tohtoročnú extraligu nehrajúci kapitán Miroslav Kollár. „Potvrdili sme, že dievčatá, ktoré dlhodobo nastupujú za náš tím, stále patria k slovenskej tímovej špičke, napokon, prvé štyri hráčky našej súpisky sú do 23. miesta v slovenskom ženskom rebríčku. Chceme už tento rok tento príklad našich žien využiť na pritiahnutie nových hráčov a hráčok, aby sme v budúcnosti posilnili aj naše extraligové rady o vlastné odchovankyne. Aj preto v júli a auguste organizujeme tenisové kempy za účasti hráčok z extraligového tímu,“ dodal M. Kollár.

Čítať ďalej...

Hlohovské tenistky sú 5. na Slovensku

Tenistky HTC Hlohovec v tohtoročnej slovenskej tenisovej extralige neobhájili minuloročný bronz a skončili medzi najlepšími slovenskými ženskými tímami na piatom mieste. Rozhodla o tom tesná prehra s TK Kúpele Piešťany v prvom kole, ktorá poslala naše tenistky namiesto boja o medaily do boja o 5. – 8. miesto. Následné výhry 5/2 nad TK Senica a rovnako 5/2 TK Žilina rozhodli o tom, že hráčky HTC Hlohovec obsadili celkovo 5. miesto. Slovenskými šampiónkami sa podľa očakávania stali tenistky TC Empire Trnava, ktoré mali na svojej súpiske päť hráčok, ktoré sú na hranici prvej stovky ženského svetového rebríčka.

Čítať ďalej...

Tenisti HTC postúpili, ženy môžu v sobotu

Tenisti HTC Hlohovec úspešne zavŕšili pôsobenie vo svojom premiérovom ročníku v súťažiach družstiev a po víťazstvách nad TK Červeník 5/1 a ŠK TCTT Trenčianske Teplice 4/2 bez straty bodu postúpili do štvrtej najvyššej súťaže v SR. Už túto sobotu 14. júna ich môžu napodobniť prvoligové ženy HTC, ktoré môžu v domácom zápase proti TK Senica už pred posledným kolom spečatiť svoj postup medzi slovenskú ženskú elitu.
Čítať ďalej...

Na úvod Frašták tours dominoval Tkáč

Obľúbený Frašták tours, ktorý považujú bowlingoví nadšenci v Hlohovci za najvýznamnejší turnaj roka, začal písať svoju prvú kapitolu v tomto kalendárnom roku tradične v Nitre. Na dráhy sa postavilo 41 hráčov, z ktorých bolo ťažké predpovedať víťaza. Konkurencia sa za posledné roky výrazne zvýšila čo samotný priebeh podujatia len potvrdil.
Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.